Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Štvrtok 30.5.2024
sk
Ferdinand
cz
Ferdinand

Slovenskí veriaci sa búria proti táboru s tematikou Harryho Pottera. Vraj propaguje temné sily

Takéto problémy majú niektorí naši spoluobčania.


Ak by sme sa stovky Slovákov spýtali na desať hrozieb ohrozujúcich Slovensko, odpoveď „Harry Potter tábor“ by zrejme nezaznela. Napriek tomu sa medzi nami nájdu ľudia, ktorí za hrozbu považujú detský čarodejnícky tábor, ktorý sa v lete uskutoční v horskom hoteli Vršatec.

Okultná hrozba

„Celý H.P. je okultný fekál tajných spoločností. Príde deň, kedy skončia všetky tieto sr*čky, ktoré vedú miliardy duší do podsvetia, píše Viktor komentár pod článok zdieľaný na FB stránke Fatimský Apoštolát. Text s názvom Na Slovensku sa bude cez leto konať čarodejnícky tábor Harryho Pottera z webu christianitas.sk si teda svoju cieľovku rozhodne našiel.

Článok veľmi ostro odsudzuje podujatie a odvoláva sa pri tom na bývalého hlavného vatikánskeho exorcistu Gabriela Amortha, ktorý Pottera kedysi nazval „kráľom temnoty“. Exorcisti údajne v potterovkách našli skutočné kliatby a okultné symboly.

„Hoci ide na prvý pohľad o nevinnú zábavu, veštenie z ruky je, samozrejme, bežná prax aj na Slovensku a vždy hraničí s okultizmom – spoluprácou s démonickými duchmi, ktorí túto budúcnosť veštici prezradia,“ komentuje Christianitas jednu z táborových aktivít, ktorou je veštenie z ruky.

Autorovi textu sa nepozdáva ani to, že deti si z tábora odnesú svoj vlastný čarodejnícky prútik: „Na pamiatku (animátori) ponechajú deťom predmet, za pomoci ktorého môžu možno vyvolať skutočného démonického ducha.“

Mohlo by ťa zaujímať:

Máš poslednú šancu. Vyhraj e-bike v hodnote 3 800 eur, s ktorým si užiješ každú jazdu

„(…) Akákoľvek mágia nie je nič iné než spolupráca s démonickými duchmi. Pre mnohé deti sú tiež potterovské príbehy vstupnou bránou k hnutiu Wicca a ďalším okultným zoskupeniam,“ pokračuje Christianitas v opisovaní hrozieb, aké prináša svet Harryho Pottera. V článku je vložené video, ktoré objasňuje problematiku okultizmu v dielach s Harrym.

Stránka Táborčatá, ktorá táborový pobyt organizuje, uvádza, že ide o sedemdňový program plný aktivít, ktorého sa môže zúčastniť najviac 100 detí vo veku od 8 do 14 rokov. Deti si okrem iného vyskúšajú metlobal, trojčarodejnícky turnaj a navštívia aj neďaleké hrady.


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.