Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 22.7.2024
sk
Magdaléna
cz
Magdaléna, Magda
, Magdalena

Slovenskí vojaci si od septembra prilepšia. O koľko sa im zvýšia platy?

Zvýšenie sa týka profesionálnych vojakov.


Platy profesionálnych vojakov sa od septembra zvýšia približne o päť percent. V stredu to oznámil minister obrany Martin Sklenár, informuje TASR.

„Vychádzame pri tomto rozhodnutí najmä z toho, že inflácia pokračuje, ceny sa zvyšujú a chceli sme zachovať odmeňovanie profesionálnych vojakov na úrovni, ktorá je konkurencieschopná aj na pracovnom trhu,“ zdôvodnil Sklenár. Zvýšenie platov ministerstvo pokryje zo svojich zdrojov. Nebude teda na úkor iných rezortov.

Mohlo by ťa zaujímať:

Povinná vojenská služba na Slovensku? Ľudia sa v prieskume vyjadrili, či s ňou súhlasia, alebo sú proti

Povinná vojenská služba

V poslednom čase problematika povinnej vojenskej služby čoraz viac rezonuje Slovenskom. Preto si TV JOJ 24 dala pre reláciu Volebná encyklopédia Slovenska agentúrou AKO vypracovať exkluzívny prieskum. Čo všetko z neho vyplýva? Približne každý druhý respondent (51,1 %) si myslí, že vláda by povinnú vojenskú službu obnoviť nemala.

Opačný názor má 44,4 % respondentov. Z výsledkov plynie, že sem patria najmä ženy, 50 a viac roční respondenti s najnižším dosiahnutým vzdelaním s trvalým bydliskom v Trenčianskom, Banskobystrickom a Žilinskom kraji a voliči strán Republika (64 % voličov hnutia Republika súhlasí), SMER-SD (58 %), HLAS-SD (57 %) a SNS (51 %). Treťou skupinou sú ľudia, ktorí nemajú jednoznačnú odpoveď.

TASR/Ilustračné foto

Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.