Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 28.11.2022
sk
Henrieta
cz
René
, Renée

Slovensko bude mať opäť rockové rádio. Vieme, kedy začne vysielať a čo ponúkne

Si fanúšikom rockovej hudby?


Približne pred rokom ukončilo svoje vysielanie doteraz posledné rádio na Slovensku, ktoré sa sústreďovalo primárne na rockovú hudbu. Práve na jeho pomyselných ruinách sa od budúceho pondelka (3. októbra) rozbehne mladší nástupca – Rádio Rock. Mal by si v ňom nájsť to svoje každý fanúšik tvrdšieho hudobného žánru, uvádza portál Radia. Ako si ho naladíte? V Bratislave a Trenčíne na frekvencii 100,3 MHz, v DAB a na internete.

Oproti pôvodnému rádiu Anténa Rock nenastanú úplne prevratné zmeny. Ranné vysielanie bude moderovať Tommagio a spolu s ním tiež Ľuba Tomášiková. Tešiť sa môžeš aj na moderátora Mateja SiFona Mervarta, ktorého budeš môcť počuť v popoludňajšom vysielaní medzi 14-tou až 17-tou hodinou. Hlasom Rádia Rock bude Robo Roth.

Shutterstock
20 zaujímavých vecí, na ktoré ľudia narazili v reštauráciách, baroch a kaviarňach

Odporúčame prečítať:

20 zaujímavých vecí, na ktoré ľudia narazili v reštauráciách, baroch a kaviarňach

Každý vníma rockovú hudbu inak

Zo všetkého ťa určite najviac zaujíma to, aká hudba sa v ňom bude hrať. K tejto otázke sa vyjadril Rasťo Bečaver, ktorý je programový riaditeľ Bauer Media Audio Slovakia.

Pre portál Radia.sk povedal: „Vnímanie playlistu rockového rádia je veľmi subjektívne. Teraz môžete počúvať testovacie vysielanie a zdá sa vám poprockové, ja ho môžem počúvať s pocitom, že tam sú i tvrdé pesničky, ktoré si ťažko viem predstaviť v prime-time. Závisí od toho, aký ste rocker, či idete po hitoch, či ste metalista. Pohľadov na rockové rádio a rockový playlist je strašne veľa.“ Zdôrazňuje, že je dôležité, aby playlist oslovil dostatočný počet poslucháčov v rámci cieľovej skupiny.

Kto počúva rockovú hudbu na Slovensku? „Z prieskumov vieme definovať, že najväčšia skupina budú poslucháči vo veku 30 až 50 rokov s prevahou mužov. Rockový formát je ale naozaj viac o hudobnej preferencii, ako o veku,“ tvrdí Bečaver.

Čaute! Naplno štartujeme už 3.10! 🤘 🤘 V FM pásme budeme vysielať v Bratislave a Trenčíne na frekvencii 100,3 MHz.🤘…

Posted by Rádio ROCK on Sunday, September 25, 2022
Rammstein, koncert Rammstein na Slovensku, letisko Trenčín

Mohlo by ťa zaujímať:

Vieme miesto a čas koncertu Rammsteinu na Slovensku. Bratislava to tentokrát nebude

O tom, že rock je stále žiadaný žáner, svedčia vypredané koncerty svetových kapiel, ktoré sa u nás z času na čas objavia. Tento rok sa na Slovensku predstavili napríklad Korn, Judas Priest, Sabaton alebo Slipknot. V tom budúcom sa môžeme tešiť na nemecký Rammstein. Určite aj tieto kapely budú znieť v staronovom rádiu, ktorému želáme čo najviac poslucháčov.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Matej Mičík
Hudba, rozhovory, zaujímavosti. Nič z toho mi nie je cudzie. Rovnako som fanúšikom krimi a záhad. Ak sa z mojich článkov dozvieš niečo, čo si nevedel, tak ich pre EMEFKA píšem správne.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť