Štvrtok 11.8.2022
sk
Zuzana
cz
Zuzana
, Susana

Slovensko môže v drafte NHL zaznamenať mimoriadny úspech. Bude Slafkovský jednotkou a Nemec dvojkou?

Podľa agentúry AP hneď dvaja slovenskí hokejisti môžu prekonať draftové maximum Mariána Gáboríka z roku 2000.


Už štvrtkový večer prinesie rozlúštenie tajničky, kto sa stane jednotkou tohtoročného draftu nováčikov do zámorskej hokejovej NHL.

Z prvej priečky si bude vyberať Montreal Canadiens, ktorý je tiež hostiteľom dvojdňovej akcie. Dlhodobo bol favoritom na post draftovej jednotky kanadský center Shane Wright, no v ostatných týždňoch sa čoraz častejšie na tomto poste skloňuje aj meno slovenského krídelníka Juraja Slafkovského, najmä po mimoriadne vydarenou olympijskom turnaji v Pekingu. Tam ho vyhlásili za najužitočnejšieho hráča podujatia, siedmimi gólmi v siedmich dueloch totiž potiahol Slovákov k zisku historického bronzu.

TASR

Osemnásťročný Košičan už je v dejisku draftu a za sebou už má aj mediálne povinnosti. Na otázku, či si Habs z prvej priečky vyberú práve jeho, pohotovo a s úsmevom odpovedal: „Neviem. Musím sa na to spýtať zástupcov klubu.“ Slafkovský sa vo štvrtok pravdepodobne stane najvyššie draftovaným Slovákom, doteraz je maximom 3. priečka Mariána Gáboríka z roku 2000.

Agentúra AP pripomenula, že Slovensko môže zaznamenať pri výbere nováčikov „dvojitý zásah“. Ak by totiž domáci Canadiens siahli po Slafkovskom, klub New Jersey Devils by si z druhej priečky mohol vybrať jeho krajana Šimona Nemca, keďže mladých centrov má dostatok. Alternatívou za Nemca môže byť pre „diablov“ aj český bek David Jiříček.

„Jasná jednotka nie je. Väčšinou je tu niekto taký, preto je tohtoročná situácia tak unikátna. V popredí sú veľmi dobrí hokejisti, ktorí hrajú na rôznych postoch. Dopadnúť to môže akokoľvek, ich predpokladaný strop sa totiž nachádza na podobnej úrovni,“ myslí si Tom Fitzgerald, generálny manažér tímu New Jersey Devils.

Hokejový expert Bob McKenzie z TSN vo svojej prognóze na najvyššiu priečku zaradil Juraja Slafkovského, čo môže veľa napovedať. McKenzie totiž od roku 2009 bez jediného zaváhania správne predpovedal, koho si v drafte nováčikov vyberú z prvého miesta.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť