Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 21.3.2023
sk
Blahoslav
cz
Radek
, Radomil

Slovensko pošle Turecku hasičov i horských záchranárov so psami, aby pomohli po ničivom zemetrasení

Už asi 45 krajín ponúklo pomoc v súvislosti so smrtiacim zemetrasením.


Slovenská republika pomôže Turecku po ničivom zemetrasení, ktoré si vyžiadalo stovky obetí. Na pomoc vyšle 13 hasičov i dvoch horských záchranárov so psami. Na sociálnej sieti to uviedol poverený predseda vlády Eduard Heger (OĽaNO). „Moje myšlienky smerujú k pozostalým v Turecku a Sýrii. Úprimnú sústrasť,“ napísal slovenský premiér.

V dôsledku silného zemetrasenia v Turecku a Sýrii, ktoré v pondelok skoro ráno zasiahlo región a rúcalo budovy na oboch stranách hranice, zahynulo viac ako 1 300 ľudí. Očakáva sa, že počet obetí ešte porastie, keďže stovky ľudí sú zranené. Turecký prezident Recep Tayyip Erdoğan v televíznom príhovore oznámil, že už asi 45 krajín ponúklo pomoc v súvislosti so smrtiacim zemetrasením, po ktorom stále pretrvávajú ďalšie otrasy.

SLOVENSKO POMÔŽE TURECKU PO ZEMETRASENÍ Slovensko sa zapojí do pomoci Turecku po ničivom zemetrasení, ktoré si…

Posted by Eduard Heger – predseda vlády SR on Monday, February 6, 2023

Záchranári v oboch krajinách naliehavo pátrajú po ľuďoch v troskách budov. Otrasy rúcali domy vo viacerých mestách od sýrskeho Aleppa a Hamá po turecký Diyarbakır viac ako 330 kilometrov na severovýchod. V Turecku sa podľa prezidenta Erdoğana v dôsledku zemetrasenia zrútilo asi tritisíc budov. Viceprezident Fuat Oktay tiež informoval o zrútení nemocnice v stredomorskom meste İskenderun, ale počet obetí zatiaľ nie je známy.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje