Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Streda 24.7.2024
sk
Vladimír
cz
Kristýna, Tina
, Kristina, Kristen
Zdroj: ©ArtCaveManiac / EMEFKA

Slovensko verzus Južná Kórea: 10 ilustrácií, ktoré vtipne zachytávajú rozdiely medzi krajinami (2. časť)

Nikdy si v Kórei neobjednávaj pizzu. Nikdy.

Slovensko je Slovensko, Južná Kórea zase Južná Kórea. Tieto krajiny sú si navzájom také vzdialené, že porovnať ich je prakticky nemožné. Napriek tomu sme sa o to v spolupráci s naším šikovným ilustrátorom pokúsili. Prvú dávku zábavných porovnaní sme ti naservírovali v predchádzajúcom článku, dnes prichádzame s ďalšou. Je niečo, na čo sme zabudli?

1. Príbor v reštaurácii

Slovensko: Čašník v reštaurácii je tam nato, aby ťa obslúžil. Koniec koncov, má to tak trochu v náplni práce. Sám sa pristaví pri stole, prinesie ti jedálny lístok, neskôr jedlo aj s príborom a potom strategicky číha na moment, keď máš totálne plnú hubu, aby sa ťa prišiel spýtať, či je všetko v poriadku a či si dáš ešte niečo ďalšie.

Južná Kórea: Pokiaľ si zvyknutý na západniarske spôsoby, večera v reštaurácii sa vie rýchlo zmeniť na nekonečné čakanie. Čašník nepríde, dokiaľ naňho nezajačíš (na očný kontakt tam nereaguje nikto a na „čogijo“ v normálnej hlasitosti tiež nie) a príbor ti určite nedonesie – je v zásuvke pod stolom.

Slovensko verzus Južná Kórea, ilustrácie, porovnanie, komiks, humor
ArtCaveManiac / EMEFKA

2. Fajčenie

Slovensko: Zapáliť si môžeš kdekoľvek… s výnimkou tých pár metrov v okolí autobusovej zastávky. Fajčenie počas chôdze je úplne bežná vec, rovnako ako fajčenie na vlastnom balkóne. Veď je tvoj.

Južná Kórea: Tiež si môžeš zapáliť kdekoľvek, ale rovnako, ako môžeš neplatiť dane a nedvíhať mame telefón. Má to svoje následky. Keď ťa nachytá policajt alebo bezpečnostná kamera, dostaneš pokutu, keď stará pani, ktorá býva obďaleč a všetkých fajčiarov by najradšej zniesla z povrchu zemského, tak kabelou po hlave. Ťažko povedať, čo je menšie zlo.

Slovensko verzus Južná Kórea, ilustrácie, porovnanie, komiks, humor
ArtCaveManiac / EMEFKA

3. Pizza

Slovensko: Pizza je pizza. Cesto, paradajkový základ, syr a niečo milé na to, nech tam tej strúhanej mozzarelle nie je smutno. Aj podpriemerná pizzeria s nelichotivými recenziami ti ponúkne autentickejší taliansky zážitok ako čokoľvek, čo zažiješ v Kórei.

Južná Kórea: Pokiaľ nie si v pizzerii (a treba povedať, že ani to nie je zárukou úspechu) a vidíš na jedálnom lístku pizzu, objednaj si hocičo iné. To, čo ti príde, totiž pizza určite nebude. Tortilla so skúpou vrstvou gorgonzoly poliata medom? Možno. Obdĺžnik z lístkového cesta posypaný syrom a poprášený práškovým cukrom? Hej. Smrteľne vážne.

Slovensko verzus Južná Kórea, ilustrácie, porovnanie, komiks, humor
ArtCaveManiac / EMEFKA

Odporúčame prečítať:

Uhaste smäd v lete novinkou Fanta Orange Zero Cukru

4. Letné oblečenie

Slovensko: Čím je vonku teplejšie, tým sú ľudia „holejší“, ako by povedal istý pán kapitán potápajúcej sa lode. Za typicky letný outfit sa u nás považujú šaty, prípadne šortky s tričkom s krátkym rukávom, okorenené ponožkovo-sandálovou vsuvkou.

Južná Kórea: Teploty v lete len málokedy klesnú pod 30 stupňov, čo v kombinácii s miestnou vlhkosťou vytvára dokonalú ilúziu sauny. Napriek tomu sú miestni naobliekaní, akoby čakali príchod snehovej víchrice. Vidieť ľudí v bundách a dlhých nohaviciach nie je uprostred augusta ničím nezvyčajným. Vďakabohu, že pot Aziatov nepáchne…

Slovensko verzus Južná Kórea, ilustrácie, porovnanie, komiks, humor
ArtCaveManiac / EMEFKA

5. Odpadky

Slovensko: Každá bytovka má zberné miesto s niekoľkými obrovskými smetiakmi, ktoré chodia dvakrát za týždeň smetiari vysypať. Smrdia? Smrdia, ale len na pár metrov, a to sa dá prežiť.

Južná Kórea: Každá domácnosť si triedi odpad sama, pobalí ho do vriec a vyšmarí na ulicu. Párkrát do týždňa v noci chodí autíčko, ktoré tieto poklady pozbiera. Keď je vonku spomínaných tridsať stupňov, komplet celý Soul smrdí ako skysnuté mlieko, pokazené mäso a na slniečku vyhriate h*vno. Nehovoriac o tom, že chodci musia miestami chodiť po ceste, lebo na chodníku im neostáva miesto.

Slovensko verzus Južná Kórea, ilustrácie, porovnanie, komiks, humor
ArtCaveManiac / EMEFKA

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane


Tagy:

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.