Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 27.3.2023
sk
Alena
cz
Dita
, Ditta

Slovensko zasiahnu celodenné mrazy a obzvlášť studené noci. Tieto dni budú najhoršie

Výraznejší ústup zimného počasia príde až po Valentínovi.


Ako informuje portál iMeteo, po vlne nepriaznivého počasia nás čakajú silné mrazy. Teploty môžu klesať poriadne nízko a atakovať budú až úroveň mínus dvadsaťpäť stupňov Celzia. Do našej oblasti začal totiž prichádzať chladný vzduch od severovýchodu, ktorý k nám bude prúdiť počas celého budúceho týždňa. V dôsledku toho nás čaká veľmi chladné počasie.

„Hodnoty pod -20 °C sme už tento rok na našom území zaznamenali, no je možné, že nadchádzajúce dni budeme atakovať doteraz najnižšie zaznamenané teploty počas tejto zimy,“ uvádzajú.

Celodenné mrazy

Mrazivo vraj bude v nadchádzajúcich dňoch nielen počas noci, ale aj počas dňa. Od nedele nás na takmer celom strednom a východnom Slovensku čaká celodenný mráz. Maximálne teploty sa budú pohybovať od mínus päť do nula stupňov Celzia.

Na západnom Slovensku by mohla byť nadchádzajúce dni teplota slabo nad nulou. „Počas týždňa sa budú teploty zmierňovať a slabo nad nulu sa dostanú teploty nielen na západnom Slovensku, ale aj na juhu. Celkovo však budú teploty pod hranicou dlhodobého normálu,“ informuje iMeteo.

Shutterstock
najzvláštnejšie hudobné žánre, počúvanie hudby

Odporúčame prečítať:

Hudba, ktorá ťa chce pripraviť o sluch? 10 najzvláštnejších hudobných žánrov

V noci až mínus dvadsať

V nočných hodinách bude pri vyjasnení a utíšení vetra klesať teplota poriadne nízko. „Na celom území budú klesať teploty na mínus päť až mínus pätnásť.“ V dolinách a v kotlinách však môže byť ešte chladnejšie a teploty sa dostanú aj pod mínus dvadsať.

„Pravdepodobne najsilnejšie mrazy by sme mali zaznamenať v utorok alebo v stredu ráno, keď by teploty v tých najchladnejších dolinách mohli klesať až k mínus dvadsaťpäť stupňov Celzia,“ dodávajú.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Matej Mičík
Hudba, rozhovory, zaujímavosti. Nič z toho mi nie je cudzie. Rovnako som fanúšikom krimi a záhad. Ak sa z mojich článkov dozvieš niečo, čo si nevedel, tak ich pre EMEFKA píšem správne.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje