Utorok 27.9.2022
sk
Cyprián
, Damián
cz
Jonáš

Koronavírus na Slovensko ešte nezaútočil ani v plnej sile, no doktori a zdravotnícky personál v nemocniciach už ťahajú nekonečné služby. Síce sú niektorí z nás šťastní, že môžu zostať doma a na chvíľu spomaliť, no sú tu aj ľudia, ktorí momentálne makajú ešte viac ako kedykoľvek.

Sú to zdravotníci a zdravotnícky personál v našich nemocniciach. O krásnom geste, ktorým sa Slováci rozhodli týmto ľuďom odvďačiť, informoval portál Žilinak

Vo večernom tichu sa ozýval iba potlesk

Vo viacerých mestách na Slovensku sa po odbití 19. hodiny začalo na balkónoch a v oknách tlieskať. Prečo? Ako znak vďaky našim zdravotníkom, ktorí sú v prvej línii boja proti koronavírusu. Rozhodne si Slováci vážia ich prácu a nasadenie, preto je toto len minimálny spôsob, akým môžu vyjadriť svoju vďaku.

Potlesk v Žiline

Počnúc včerajším dňom je takéto tlieskanie v rovnakej dobe naplánované aj na ďalšie dni. Minútový potlesk je to najmenej, čo môžu ľudia urobiť. Preto, ak ste aj vy doma a radi vyjadríte týmto hrdinom svoju vďaku, aj vy sa postavte na balkón, otvorte okno a o 19:00 dnes, zajtra a všetky nasledujúce dni zatlieskajte.

Môžete sa pridať aj do udalosti (klik sem) a pozvať svojich kamarátov, aby sa o tejto iniciatíve dozvedelo čo najviac ľudí. Okrem toho vznikla aj ďalšia udalosť s názvom Potlesk pre zdravotníkov, hasičov, policajtov a ďalších. Pridať sa môžete tu.

Takto sa tlieskalo v Prievidzi

Zdroj: Zilinak


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť