Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 4.12.2023
sk
Barbora
, Barbara
cz
Barbora
, Barbara, Bára

Koronavírus na Slovensko ešte nezaútočil ani v plnej sile, no doktori a zdravotnícky personál v nemocniciach už ťahajú nekonečné služby. Síce sú niektorí z nás šťastní, že môžu zostať doma a na chvíľu spomaliť, no sú tu aj ľudia, ktorí momentálne makajú ešte viac ako kedykoľvek.

Sú to zdravotníci a zdravotnícky personál v našich nemocniciach. O krásnom geste, ktorým sa Slováci rozhodli týmto ľuďom odvďačiť, informoval portál Žilinak

Vo večernom tichu sa ozýval iba potlesk

Vo viacerých mestách na Slovensku sa po odbití 19. hodiny začalo na balkónoch a v oknách tlieskať. Prečo? Ako znak vďaky našim zdravotníkom, ktorí sú v prvej línii boja proti koronavírusu. Rozhodne si Slováci vážia ich prácu a nasadenie, preto je toto len minimálny spôsob, akým môžu vyjadriť svoju vďaku.

Potlesk v Žiline

YouTube video

Počnúc včerajším dňom je takéto tlieskanie v rovnakej dobe naplánované aj na ďalšie dni. Minútový potlesk je to najmenej, čo môžu ľudia urobiť. Preto, ak ste aj vy doma a radi vyjadríte týmto hrdinom svoju vďaku, aj vy sa postavte na balkón, otvorte okno a o 19:00 dnes, zajtra a všetky nasledujúce dni zatlieskajte.

Môžete sa pridať aj do udalosti (klik sem) a pozvať svojich kamarátov, aby sa o tejto iniciatíve dozvedelo čo najviac ľudí. Okrem toho vznikla aj ďalšia udalosť s názvom Potlesk pre zdravotníkov, hasičov, policajtov a ďalších. Pridať sa môžete tu.

Takto sa tlieskalo v Prievidzi

Zdroj: Zilinak


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.