Slovenský dizajnér prerobil úvodnú scénu seriálu Narcos s odkazom na Smer

Výsledok je jednoducho ohromný.

Každý sa s našou neslávnou politickou scénou vyrovnáva po svojom. Dizajnér Rado sa inšpiroval seriálom Narcos o narkobarónovi a jeho mafiánskom karteli z prostredia Kolumbie.

Úvodnú znelku seriálu pre prvú aj druhú sériu totiž prerobil na slovenskú verziu. Výsledok si získal mnoho pozitívnych reakcií.

youtube.com/Rado Torok

Jeho prerábka teaseru na seriál Narcos od Netflixu dostala výstižný názov Smeros. Vo videu sa nachádza hneď niekoľko káuz z nášho politického prostredia. Nechýbajú ani dôležité postavy ako bývalý pán premiér, jeho asistentka a ostatní kumpáni, ako by sme ich mohli podľa vzoru úspešného seriálu nazvať.

Na záberoch, vo viac ako minútovom videu, nechýba keš, v podobe miliónu, ktorý tento rok vyložili bez hanby na stôl na Úrade vlády alebo unesený Vietnamec v lietadle. Nechýba ani slávne sídlo Bonaparte.

Vo videu je ukrytých hneď niekoľko detailov, ktoré si na prvé pozretie možno ani nevšimneš. Nechýba, samozrejme, kultová úvodná pesnička, ktorá je aj v znelke pôvodného seriálu. Dramaturgia upútavky je symbolicky podobná ako pri seriáli Narcos a je veľmi dôkladne spracovaná.

youtube.com /Rado Torok

Video je na Youtube uploadnuté len dva dni, no okamžite si získalo veľa pozitívnych ohlasov, o čom hovorí aj množstvo komentárov pod videom. Rado sa pre portál Fičí vyjadril, že jeho cieľom nie je žiaden štátny prevrat a už vôbec nie je financovaný nikým zo západu, ako by sa mohol hlavný hrdina videa domnievať.

Politickú stranu Smer si vybral práve preto, lebo ako hovorí, tá píše príbehy sama a najviac zapasovala do konceptu videa.

Podobný koncept videa vytvoril vo svojom videu v minulosti Ján Gordulič, ktoré sa objavilo na youtube. Koncept dostal názov Jednoducho mafia, nechýbala rovnaká hudobná zvučka zo seriálu Narcos, avšak musíme uznať, že Radovi sa jeho video podarilo oveľa detailnejšie prepracovať. Niet sa čomu čudovať, keďže sa živí ako Art director v reklamnej agentúre Istropolitana Ogilvy.

 

Zdroj: fici.sk, youtube.com/Rado Torok
Titulná fotka: youtube.com/Rado Torok

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
1
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
1
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
1
Haha
Woow Woow
2
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Veci z teleshoppingu, ktoré si určite túžil (ne)mať doma aj ty

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME