Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Streda 27.9.2023
sk
Cyprián
, Damián
cz
Jonáš

Každý sa s našou neslávnou politickou scénou vyrovnáva po svojom. Dizajnér Rado sa inšpiroval seriálom Narcos o narkobarónovi a jeho mafiánskom karteli z prostredia Kolumbie.

Úvodnú znelku seriálu pre prvú aj druhú sériu totiž prerobil na slovenskú verziu. Výsledok si získal mnoho pozitívnych reakcií.

youtube.com/Rado Torok

Jeho prerábka teaseru na seriál Narcos od Netflixu dostala výstižný názov Smeros. Vo videu sa nachádza hneď niekoľko káuz z nášho politického prostredia. Nechýbajú ani dôležité postavy ako bývalý pán premiér, jeho asistentka a ostatní kumpáni, ako by sme ich mohli podľa vzoru úspešného seriálu nazvať.

Na záberoch, vo viac ako minútovom videu, nechýba keš, v podobe miliónu, ktorý tento rok vyložili bez hanby na stôl na Úrade vlády alebo unesený Vietnamec v lietadle. Nechýba ani slávne sídlo Bonaparte.

Vo videu je ukrytých hneď niekoľko detailov, ktoré si na prvé pozretie možno ani nevšimneš. Nechýba, samozrejme, kultová úvodná pesnička, ktorá je aj v znelke pôvodného seriálu. Dramaturgia upútavky je symbolicky podobná ako pri seriáli Narcos a je veľmi dôkladne spracovaná.

youtube.com /Rado Torok

Video je na Youtube uploadnuté len dva dni, no okamžite si získalo veľa pozitívnych ohlasov, o čom hovorí aj množstvo komentárov pod videom. Rado sa pre portál Fičí vyjadril, že jeho cieľom nie je žiaden štátny prevrat a už vôbec nie je financovaný nikým zo západu, ako by sa mohol hlavný hrdina videa domnievať.

Politickú stranu Smer si vybral práve preto, lebo ako hovorí, tá píše príbehy sama a najviac zapasovala do konceptu videa.

YouTube video

Podobný koncept videa vytvoril vo svojom videu v minulosti Ján Gordulič, ktoré sa objavilo na youtube. Koncept dostal názov Jednoducho mafia, nechýbala rovnaká hudobná zvučka zo seriálu Narcos, avšak musíme uznať, že Radovi sa jeho video podarilo oveľa detailnejšie prepracovať. Niet sa čomu čudovať, keďže sa živí ako Art director v reklamnej agentúre Istropolitana Ogilvy.

 

Zdroj: fici.sk, youtube.com/Rado Torok
Titulná fotka: youtube.com/Rado Torok


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.