Aj na Slovensku máme plno netradičných komunít, ktoré sa venujú rôznym typom hobby. Nedávno sme ti priniesli článok o komunite, ktorá sa venuje hobbyhorsingu, či rozhovor so slovenským metlobalistom. Tentokrát sme sa vybrali trochu inou cestou a oslovili sme člena furry komunity.
S veľkou pravdepodobnosťou si sa teraz sám seba opýtal, o čo vlastne ide. Aké furry? Čo to je? Práve to ti zodpovieme v našom rozhovore, kde nám o tom porozprával viac slovenský furry. Je možné, že zostaneš prekvapený z toho, čo to vlastne predstavuje.
Ahoj, predstav sa nám, prosím ťa.
Volám sa Birko a som drak. Inak mám 38 rokov, pochádzam z hornooravskej malej obce v blízkosti Oravskej priehrady. Pracujem ako programátor pre jeden veľmi známy slovenský portál. Keď mám voľný čas pre seba, snažím sa ho vyplniť napríklad čítaním, kreslením, nejakým rekreačným športom, rôznymi hrami, či už stolovými, alebo digitálnymi, a tento zoznam by mohol ísť ešte ďalej. A teda okrem toho som aj členom furry komunity.
Ako si sa dostal do furry komunity? Čo bol taký prvotný impulz, ktorý ťa k tomuto „hobby“ priviedol? Môžeš nám vysvetliť, čo to vlastne je?
Skúsime to od konca. Furry je komunita alebo subkultúra zaoberajúca sa hlavne antropomorfizáciou zvierat, čiže ich „poľudštením”, ako napríklad možnosťou hovoriť, chodiť po dvoch, žiť v rôznych spoločenských usporiadaniach a tak ďalej. Niečo, čo sme mali a stále máme možnosť zahliadnuť v rôznych knihách, komiksoch či rozprávkach, napríklad od Disney. A asi tam niekde bol nejaký prvotný impulz aj u mňa, ak nerátam detské časy, keď sme sa hrali na zvieratká v ZOO alebo policajné psy, určite by som v pamäti ulovil ďalšie spomienky.
A vlastne aj vďaka Disney som sa dostal ku komunite. A tak isto aj vďaka lepšiemu prístupu k internetu. Na DVD vtedy vyšiel tretí film s Levím kráľom, čo vo mne vyvolalo nejaký nával nostalgie. Našiel som diskusné fóra, kde sa zdieľali obrázky, hral, respektíve písal sa roleplay z prostredia Pride Rock. Odtiaľ som sa dostal na Deviant Art, kde som sa prvýkrát stretol s pojmom furry.
Trošku som presurfoval niekoľko stránok (Google ešte nebol tak veľmi univerzálny vyhľadávač) a zistil som, že existuje niečo ako second life. A tu som mohol zrazu byť svojím charakterom. Spoznal som tam furríkov nielen zo zahraničia, ale hlavne aj zo Slovenska a Česka. Oni ma naviedli na IRC chat (toto už pozná málokto), lokálne web fórum, a potom prišli prvé stretnutia v čajovniach, kde som spoznal kamarátov, s ktorými sa bavíme dodnes.
Viac PREMIUM článkov na podobnú tému:
- Slovenská hudobníčka SJU vyrába unikátne klobúky. Na hlave ich mali aj hviezdy ako will.i.am či Beckham (ROZHOVOR)
- Slovenka žijúca v Brazílii: Tancovať na karnevale v Riu bol môj sen. Ak niekto povie, že už prichádza, tak sa ešte len sprchuje a dorazí najskôr o 30 minút
- Slovenský pole dancer búra mýty o tomto športe: S tancom v nočných kluboch to má spoločnú iba tyč, žiadna tanečnica by s nami neudržala tempo. Pole dance nie je len pre ženy
Čo to pre teba osobne znamená byť „furry“? Môžeš nám opísať charakter tvojej postavy, ktorú stvárňuješ, a to, ako sa formovala? Je za týmto nejaký proces?
Treba na začiatok podotknúť, že prístup k furry je individuálny. Pre niekoho je to o spirituálnom spojení s prírodou, niekto sa môže považovať za furry, pretože spomínanú antropomorfizáciu využíva pri svojej tvorbe, či už grafickej, alebo literárnej, a pritom nemá ani nepociťuje potrebu mať fursonu (svoju furry postavu). V pomernej väčšine je to o tom zvieracom charaktere, ktorý ťa bližšie reprezentuje.
V tomto článku sa po odomknutí dozvieš
- Ako vníma jeho hobby rodina, známi či kolegovia
- V akých situáciách sa Birko ocitol
- Koľko takéto hobby stojí
- Či má furry komunita aj erotický zámer
- Ako si môžu furríci zarobiť
Po odomknutí tiež získaš
- Články bez reklám na EMEFKA, Startitup, Fontech
- Neobmedzený prístup k viac ako 75 000 článkom