Povaľuje sa ti doma starý mobil? Alebo ich máš doma dokonca viac? V tom prípade zbystri pozornosť, keďže operátor Telekom už čoskoro rozšíri svoju pozoruhodnú akciu. Ako píše aj portál TOUCHIT, už od 1. júla 2026 Telekom rozšíri svoj program EKO kupón.
Ten sa zameriava na zber elektroniky a jej následnú recykláciu. Ide o výhodný spôsob, ako sa zbaviť starého telefónu, a to aj vrátane nefunkčných či poškodených zariadení. Pomôžeš tým prírode, ale dostaneš za to aj zľavu na nákup nového zariadenia. Hodnota kupónu začína na 40 eurách, ale v prípade vybraných modelov značiek Samsung a Xiaomi môže dosiahnuť až 90 eur.
Rozšírenie o vybrané modely
Telekom navyše už od 1. júla túto iniciatívu rozšíri o výkup vybraných smartfónov, ponuku mobilov bez doplatku, ale aj o nové možnosti odovzdania starých zariadení. Za funkčné zariadenia, ktoré sú zaradené do programu, môžeš získať kupón v hodnote od 120 do 420 eur. Stačí ho priniesť do akéhokoľvek Telekom centra. Do výkupu bude zaradených celkom 22 modelov smartfónov, presné značky oznámi Telekom až spomínaného 1. júla.
Treba však dodať, že na to, aby si získal kupón v danej hodnote, musí byť zariadenie funkčné, bez mechanického poškodenia a nesmie byť blokované prostredníctvom Google účtu ani Apple ID. Kupón môžeš využiť aj v prípade, ak si chceš kúpiť nové zariadenie na splátky, nebude ho však možné kombinovať s EKO kupónom.
V rámci letnej kampane Telekom ponúkne aj vybrané smartfóny značky Samsung, Xiaomi a Apple bez doplatku. Ak splníš podmienky, odovzdáš staré zariadenie, môžeš získať nový telefón v cene paušálu. „Ponuka sa bude vzťahovať na vybrané kombinácie zariadení a služieb s viazanosťou na 24 mesiacov. Konkrétne modely a podmienky Telekom predstaví 1. júla,“ upresnil TOUCHIT.
Nielen telefóny
Zároveň treba zdôrazniť, že akcia Telekomu sa nevzťahuje len na mobilné telefóny, ale aj inú elektroniku. Do jeho centra tak môžeš priniesť aj slúchadlá, powerbanky, smart náramky alebo nabíjačky (bez ohľadu na stav). Za odovzdanie týchto zariadení získaš síce menší, ale príjemný benefit: zmrzlinu prostredníctvom programu Magenta Moments. Rovnakú odmenu získajú aj zákazníci, ktorí využijú EKO kupón či výkup telefónu.
Rozširujú sa aj možnosti odovzdania zariadenia na recykláciu. „Okrem Telekom centier a siete výdajných miest Packeta bude možné staré zariadenia odovzdať aj prostredníctvom Slovenskej pošty. K dispozícii tak bude viac ako 2 000 odberných miest vrátane pobočiek pošty, BalíkoBOXov a partnerských AlzaBoxov. Stačí si vygenerovať číslo zásielky, uviesť ho na balík a odoslať ho bez potreby tlače štítku,“ dodáva TOUCHIT. V prípade Packety ti dávame do pozornosti aj náš článok, ktorý odhaľuje novinky, ktoré táto spoločnosť už o pár dní zavedie.

Mnohí z nás iste majú doma plno nefunkčnej elektroniky. Tej máme možno tendenciu sa nezbavovať, keďže sa nám nechce odniesť ju niekam, kde by ju mohli zrecyklovať. Do bežného odpadkového koša totiž elektronika nepatrí, na tom sa určite zhodneme. V tomto ohľade predstavuje akcia Telekomu pohodlný spôsob, ako sa zbaviť starých zariadení a získať buď kupón, alebo aspoň tú zmrzlinu, ktorá počas horúcich letných dní iste príde vhod!





















