Slovenský prieskum odhalil, že najmenej opatrne sa na internete správajú mladí

Seniori si dávajú podstatne väčší pozor.

Zdroj: Shutterstock

Až 96 percent Slovákov si myslí, že sa na internete správa väčšinou bezpečne. Najsebavedomejšie vystupuje skupina mladých ľudí, hoci práve oni sú zároveň v praxi aj menej opatrní. Vyplýva to z prieskumu agentúry STEM/MARK, ktorý v marci 2021 na vzorke 1008 respondentov zrealizovala pre mBank.

„Z respondentov vo veku od 15 do 25 rokov je 46 percent presvedčených, že pozná nástrahy online sveta a len 23 percent sa takýchto nástrah obáva. Až 73 percent mladých si myslí, že prípadné nebezpečenstvo dokáže včas odhaliť. Naopak, u seniorov vo veku nad 65 rokov deklaruje len 20 percent, že nástrahy online sveta pozná,“ informovali realizátori prieskumu.

Shutterstock

Mladí často nečítajú, čo potvrdzujú

Dodali zároveň, že až 34 percent respondentov z radu mladých používateľov internetu v prieskume priznali, že občas alebo pravidelne potvrdzuje bez prečítania aj dôležité informácie ako správy z banky, v emaile i na sociálnych sieťach. Pri menej dôležitých veciach, ako napríklad potvrdzovanie cookies, potvrdí kliknutím bez prečítania 84 percent z nich. U seniorov je to len 40 percent.

Realizovaný prieskum potvrdil, že pandémia nového koronavírusu zvýraznila používanie moderných informačných technológií aj u Slovákov. Viac ako polovica opýtaných uviedla, že internet a moderné komunikačné prostriedky využíva častejšie ako pred pandémiou, najčastejšie na komunikáciu s inými ľuďmi, sledovanie sociálnych sietí, nákupy v e-shopoch, správu financií či obsluhu bankového účtu a sledovanie spravodajstva. Menej sú využívané streamovacie služby a programy pre finančné transakcie.

Zdroj: TASR

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
1
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
3
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Majiteľka psa sa podelila o fail zo psieho salóna. Chlpáč teraz vyzerá ako Pennywise


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME