Utorok 18.1.2022
sk
Bohdana
cz
Vladislav, Vladislava

Slovenský technologický startup Photoneo získal investíciu 21 miliónov USD

Firma vyvíja robotický systém pre vychystávanie objednávok.


Slovenský technologický startup Photoneo, ktorý vyvíja robotický systém pre vychystávanie objednávok, získal investíciu vo výške 21 miliónov USD. Kapitál použije firma na zrýchlenie výroby vlastnej 3D senzorovej technológie.

Zároveň chce rozvíjať plne robotizované riešenia pre fyzické vybavovanie a odosielanie objednávok e-shopov. Za touto investíciou stojí investičná skupina IPM Group v spolupráci Venture to Future Fund, Across, Earlybird, AI Capital, Credo Ventures a ďalšími investormi, ktorí do spoločnosti investovali už v predošlých kolách.

“Vidíme veľké medzery v oblasti vybavovania e-commerce objednávok. Kombináciou našich technológií (priemyselných 3D skenerov, autonómnych robotov a algoritmov umelej inteligencie) sme vytvorili systém kompletnej automatizácie vychystávania objednávok e-shopov,” uviedol spoluzakladateľ a CEO Photoneo Ján Žižka. Uvedené riešenie podľa neho pomáha optimalizovať procesy, šetriť miesto a zvýšiť efektivitu 3 až 5-násobne v porovnaní s manuálnym vychystávaním objednávok. Výhodou je aj jeho modulárna štruktúra, vďaka ktorej je možné ho použiť vo veľkých centrálnych, ako aj malých skladoch.

Photoneo je vedúcou firmou v oblasti poskytovania inteligentných automatizačných riešení na báze priemyselného strojového videnia a umelej inteligencie. Vznikla v roku 2013. Hlavným cieľom firmy je automatizácia monotónnych a rizikových povolaní a úloh prostredníctvom robotov vybavených pokročilým 3D videním.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť
  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť
   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť