Slovenský thriller Sviňa prichádza s prvým trailerom. Zobrazí prehnitý svet politiky a mafie

Do slovenských kín už čoskoro dorazí mimoriadne ambiciózny a lákavý thriller.

Zdroj: CinemArt SK

Už začiatkom februára nás v kinách čaká pozoruhodne vyzerajúci slovenský thriller Sviňa od režisérskeho dua Mariana Čengel Solčanská a Rudolf Biermann. Tí zároveň napísali aj scenár, ktorý vychádza z rovnomenného knižného bestselleru Arpáda Soltésza.

Čo nás v kinách vlastne čaká? Sviňa bude neľútostným pohľadom na neutešenú slovenskú realitu posledných mesiacov a rokov. Diváka tvorcovia zavedú do sveta vysokej politiky, mafie bielych golierov, organizovaného zločinu, obchodu s bielym mäsom a veľkých peňazí. Príbeh sa odohráva v známej krajine, ktorú ovládajú zločinci a ľudia prepojení s politikou, mafiou, políciou a súdmi.

Tvorcovia vo filme reflektujú dobre známe kauzy nedávnej doby. Napríklad nám ponúknu pohľad na resocializačné zariadenie, kde sa chovankyne stávajú obeťami zvláštnych praktík a obchodu s bielym mäsom.

Politici sú jedna ruka s mafiánmi a zločincami a novinári sa kvôli svojej práci ocitajú v ohrození života. V hlavných úlohách sa predstavia Jozef Vajda, Daniel Heriban, Marek Igonda, Diana Mórová, Gabriela Marcinková, Dana Droppová, Petra Dubayová a Andrej Remeník.

Jozef Vajda o svojej úlohe prezradil nasledovné: „Hrám postavu Lola Wagnera, veľkopodnikateľa s metódami, ktoré presahujú hranice normálneho podnikania. Nekategorizujem to len na našu spoločnosť. Tieto praktiky fungujú vo všetkých iných krajinách, v okolitých a vyspelejších.

CinemArt SK

Film o ľuďoch a ich charakteroch

„Rozhodli sme sa tvoriť žánrový film, ktorý hovorí nielen o tejto krajine, ale aj o ľuďoch, moci a ich charakteroch. To, že film pripomína našu skutočnú realitu a objavujú sa tu postavy nápadne pripomínajúce gaunerov najhrubšieho zrna, je len nešťastná náhoda, povedal Rudolf Biermann, ktorý sa s Marianou Čengel Solčanskou podieľal nielen na scenári a réžii, ale aj na produkcii.

Podľa Solčanskej nás v kinách čaká drsný a emotívny film, ktorý nenechá nikoho chladným.

CinemArt SK

Film, ktorý chytí za srdce

Divák, ktorý prichádza na slovenský film, očakáva film, ktorý mu bude bližší ako všetky ostatné, pretože je zasadený do konkrétnej situácie, konkrétnej lokality, do lokácií a miest, ktoré poznajú, a postavy rozprávajú jazykom, ktorým rozprávajú oni sami.

Pohybujú sa v prostredí, ktoré im je blízke. Takže aj od tohto filmu môžu diváci očakávať veľmi silný príbeh, veľmi silnú emóciu a verím, že ich chytí za srdce,prezradila režisérka Mariana Čengel Solčanská.

Tvorcovia nakrúcali v Bratislave, Nitre, Trenčíne, Šamoríne a blízkom okolí. Trailer naznačuje, že sa dočkáme ďalšieho pozoruhodného slovenského diela, ktoré si nebude brať servítky a obnaží šokujúcu realitu v celej jej desivosti a brutalite. V slovenských kinách si film budeme môcť vychutnať od 6. februára 2020.

CinemArt SK

Zdroj: CinemArt SK

Tento obsah vznikol v spolupráci s CinemArt

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
1
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
2
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
3
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Prečo vyraziť do kina na sci-fi horor Pod vodou? Tieto fakty by si mal poznať pred premiérou

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME