Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 23.4.2024
sk
Vojtech
cz
Vojtěch

Slovenský umelec žijúci v Holandskom Rotterdame Tomáš Libertíny svojím dielom oslovuje ľudí z celého sveta. Momentálne sa dostal aj do hľadáčika portálu Bored Panda, kde zaujal svojou netradičnou bustou Nefertiti, egyptskej kráľovnej a manželky faraóna Achnatona.

Libertíny túto bustu nevytvoril z obyčajného materiálu, ale využil na ňu usilovné včely. Celá busta Nefertiti je totiž jeden veľký včelí plást. Práca na nej trvala dlhé dva roky a Libertíny pri nej použil včelí vosk, ktorý mu zabezpečilo viac ako 600-tisíc včiel!

Treba dodať, že prácu na buste odmakal najmä tento dôležitý a užitočný hmyz. Libertíny ale najprv vytvoril jej 3D model a následne nechal včely, aby okolo neho vytvorili úľ. Tie sa, pravdaže, okamžite pustili do práce a ako môžeš vidieť na obrázkoch, výsledok je naozaj perfektný.

Ešte pred dokončením busty bola včelia Nefertiti vystavená v umeleckej galérii v Rotterdame, kde návštevníci mohli v reálnom čase sledovať včely pri práci. Koncom roka 2020 bola busta konečne hotová a následne vystavená v galérii v Amsterdame.

Nejde však o prvú Tomášovu „medovú sochu“. Vo svojom portfóliu ma dokonca celú sériu podobných diel, nazvanú Made By Bees (Vyrobené včelami). Pomocou svojich včelích kolegov vytvoril napríklad aj postavu človeka, bustu starorímskeho politika Bruta či amforu.

Ďalšie ukážky práce nadaného Slováka


Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.