Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 28.11.2023
sk
Henrieta
cz
René
, Renée

Slovenský úrad varuje rodičov pred zverejňovaním fotiek detí a ich možným zneužitím

Fotky môžu byť terčom šikany alebo môžu byť zneužité.


Národný bezpečnostný úrad (NBÚ) varuje rodičov pred zverejňovaním fotiek detí na sociálnych sieťach. Fotky môžu byť terčom šikany alebo môžu byť zneužité. TASR o tom informoval Tibor Habo z odboru komunikácie NBÚ.

„Prehnané a nepovolené zdieľanie detských fotiek na internete – tzv. sharenting – pripravuje často deti o súkromie a môže mať na ne v budúcnosti negatívny dôsledok,“ upozorňuje NBÚ. Zároveň odporúča zdieľanie fotiek tohto typu obmedziť.

Shutterstock

Úrad neodporúča ani vyhotovovať fotky či videá, ktoré by mohli mať citlivý obsah, ako je nahota alebo trápne situácie. Pripomína, že čokoľvek sa dostane na internet, už na ňom zostane a môže to byť zneužité.

Zároveň odporúča upraviť si na sociálnych sieťach okruh ľudí, ktorí môžu fotky vidieť. Najlepšie by bolo podľa NBÚ zverejňovať fotky bez detskej tváre. Pripomína, že ak je na fotke viac detí, bolo by dobré pýtať si súhlas ich rodičov na zverejnenie.


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.