Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 3.12.2023
sk
Oldrich
cz
Svatoslav
, Světoslav

Pán Pavel nie je úplne bežným vodičom električky. Už deviatym rokom sa totiž rozhodol počas svojej služby v deň narodenín potešiť aj cestujúcich. Električku už deviatykrát vyzdobil, na držadlá povešal cukríky a pripravil pre cestujúcich pohostenie. My sme sa boli jeho narodeninovou električkou previezť a opýtali sme sa ho aj pár otázok.

Pavel Durec / EMEFKA

Pri cestovaní MHD nikto nečaká, že ho bude na zastávke čakať vyzdobená električka s balónmi a vo vnútri budú visieť cukríky a medovníky. Zvyčajne je cesta MHD rutinou, ktorá nie je inak výnimočná. Ak sa však nachádzate počas 26. novembra v Bratislave, je tu možnosť, že stretnete natešeného a veľmi milého pána vodiča, ktorý sa rozhodol svoje narodeniny osláviť aj s cestujúcimi.

Pri jeho kabínke sedel tentoraz chlapec s dievčaťom odetí v krojoch, ktorí počas prevádzky v mene pána vodiča ponúkali cestujúcim koláčiky alebo jabĺčka. Cestujúcich to určite potešilo – okamžite po nastúpení ste mohli vidieť rozžiarené tváre.

Niekoľko cestujúcich pánovi vodičovi zablahoželalo a dokonca mu jedna pani aj zaspievala. Tí, ktorí sa hanbili, mu mohli nechať odkaz na papieri, ktorý bol prilepený na okne električky.

EMEFKA
EMEFKA

Ak náhodou pánovi Pavelovi služba nevyjde práve na deň narodenín, ani tak si nenechá narodeninovú električku ujsť. „Vyzdobím ju buď deň predtým, alebo deň potom, ak mi to práve nevyjde na deň narodenín,“ dopĺňa pán Pavel.

Doposiaľ sa nestretol s nejakou negatívnou reakciou na túto električkovú oslavu narodenín. Na internete mu ľudia vytýkali, že prečo neoslavuje doma s deťmi, Pavel si však z toho ťažkú hlavu nerobí a dopĺňa, že „urobiť radosť druhým je niečo úplne iné.“ 

EMEFKA

Budúci rok čaká pána šoféra okrúhla oslava narodenín v električke – prezradil nám, že chystá niečo špeciálne. Či už to bude sám pán Pavol oblečený v kroji alebo rovno celý zbor v električke, to už sa musíme nechať prekvapiť. Nikdy si však nemôžete byť istí, v ktorej električke na neho natrafíte. Ľudia v smere do Ružinova si ho už pamätajú, tento rok sa na trase do Rače Pavel objavil prvýkrát.

EMEFKA

Okrem toho, že si tento vodič električky užíva svoje narodeniny spolu s cestujúcimi, ho môžete vidieť v kostýme Mikuláša vo vianočnej električke. A ak je dostatok snehu a na prednom nárazníku električky v zime uvidíte snehuliaka, môžete si byť viac ako len istí, že je to práve pán Pavel.

Pánovi vodičovi Pavelovi prajeme ešte raz krásne narodeniny! 


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.