Výkladový slovník ženského správania pre všetkých zmätených mužov

Lebo ženy hovoria jedno, ale myslia si niečo celkom iné…

Zdroj: ArtCaveManiac / EMEFKA

Ženy sú komplikované stvorenia. A ani samotný internet neponúka dostatok priestoru, aby bolo možné objasniť všetko, čo im behá hlavou. Aj napriek tomu sme sa o to pokúsili. Pripravili sme teda niekoľko príkladov ženského správania, ktoré si muži chybne vykladajú a tiež čo v skutočnosti takéto správanie znamená.

Neodpovedá na opakované správy

Čo si myslí chlap: Ahoj. Ahoj. Ahoj. Ahoj. Možno, keď jej napíšem sedemnásťkrát ahoj a potom to ešte párkrát obmením za „ahojček“ alebo „čauko“, prehliadne fakt, že som tak trochu zúfalý, dotieravý a otravný a konečne sa ulakomí na nejakú odpoveď. Hocijakú. Keď nie, tak jej pošlem fotku svojho rozkroku. Lebo ako hovorí staré čínske príslovie: čo nespraví fotka nahého vtáka, tomu netreba vymýšľať lepšie čínske príslovia.

Čo sa naozaj deje: Pre. Bo. Ha. Jej život sa razom zmenil na hororovú verziu komédie 50x a stále po prvý raz a zdá sa, že to celé nemá konca kraja. Mohla ti síce hneď v úvode povedať, že nemá záujem, no najprv jej to bolo ľúto, po desiatom raze zase trápne a teraz je celkom rada, že sa na to vykašľala. Podľa tvojho správania si totiž očividne upnutý psychopat.

Paul Hanoka / Unsplash (https://unsplash.com/photos/HbyYFFokvm0)

Mlčí

Čo si myslí chlap: Chce mlčať, tak nech si mlčí. Ústa má, keď jej včera prihorela zápražka, ukázala, že aj slovnú zásobu má celkom pestrú, takže jej naozaj nič nebráni pretaviť svoje myšlienkové pochody do verbálnej, mužskej neznalosti zrozumiteľnejšej verzie. Ja zatiaľ vybehnem na pivko, možno ju to dovtedy prejde.

Čo sa naozaj deje: Neprejde, určite nie. Čokoľvek si si myslel, že sa jej počas tvojej aktívnej konzumácie tekutého chleba rozleží v hlave, sa nerozleží, ale znásobí. Keď sa vrátiš domov, váš byt bude ako vystrihnutý z Haberovej pesničky, teda s drobnou výnimkou, že na toto ticho by rady pred Tuzexom asi neboli.

Shutterstock

„Nič mi nie je.“

Čo si myslí chlap: Pivová taktika očividne nezabrala, je čas posilniť stratégiu. Tak som sa jej opýtal, čo sa deje… a tu to máme. Že ja som sa vôbec pýtal. Nič. Nedeje sa nič. Mlčí a nedeje sa nič. Tak keď sa nedeje, tak sa nedeje, nie?! Tak asi budeme čakať, kým sa to nič dodeje, aby sme zase mohli fungovať ako dvaja normálni ľudia a komunikovať na viac ako jednoslovnej úrovni.

Čo sa naozaj deje: Fakt ti nenapadá, čo by asi tak mohlo byť vo veci? Detailne si vybav obdobie posledných desiatich rokov… nič sa ti nevybavuje?! Ani to, ako si štyri roky dozadu napísal pod fotku bývalej, ktorá vtedy ešte nebola bývalá, že je najkrajšia žena na svete? Ani to, ako si 17. septembra 2016 nechal hore hajzlovú dosku? Nič?!

Joe Gardner / Unsplash (https://unsplash.com/photos/fn_BT9fwg_E)

Neozýva sa po spoločne strávenej noci

Čo si myslí chlap: Dievča len potrebuje predýchať všetky tie seizmické senzácie. Len čaká, kým jej dovibruje rozmnožovacie ústrojenstvo a bude zase raz schopná ťukať správy do mobilu bez toho, aby sa triasla sťa osika. Predsa len, chúďa, takého kanca ešte nemala, musí vstrebať všetky tie nové dvere, čo sa jej v sexuálnej sfére práve pootvárali.

Čo sa naozaj deje: Tri minúty. Trvalo to presne tri minúty. Len čo si jej vypustil spŕšku biologického odpadu rovno na pupok a nahodil výraz ultimátneho borca, pochopila, že tadiaľto cesta nevedie. A fakt, že celá aférka trvala kratšie ako prezidentské pôsobenie Andreja Danka počas inaugurácie, tomu teda vôbec nepridala. Tá sa už neozve.

Maddi Bazzocco / Unsplash (https://unsplash.com/photos/519z6xuiMxc)

Správa sa len ako kamarátka

Čo si myslí chlap: Možno, keď jej zase kúpim kvety, možno, keď jej zase poviem, aká je nádherná, možno, keď ju zase pozvem do kina a zase za ňu všetko zacvakám… možno potom konečne poľaví. Aj keď viem, že ma celý tento pseudo vzťah ruinuje finančne aj psychicky, ona jedného dňa pochopí. Snáď.

Čo sa naozaj deje: Haven’t I made it obvious? Haven’t I made it clear? Want me to spell it out for you? F-R-I-E-N-D-S… začal si si spievať? To je dobre. Lebo, kamoško, táto pesnička je o tebe a nezáleží, koľkokrát jej kúpiš kvety a koľkokrát jej povieš, ako dobre vyzerá. Stále ťa bude mať rada len ako kamaráta. Ale nezúfaj, friendzone je pekné miesto a určite sa tam zoznámiš s množstvom zaujímavých ľudí.

Felix Rosting / Unsplash (https://unsplash.com/photos/UmV2wr-Vbq8)

Príde, len keď niečo potrebuje

Čo si myslí chlap: Musí ma mať naozaj rada, keď sa na mňa obracia v ťažkých životných situáciách. Možno sa mi tým snaží niečo naznačiť. Môže predsa zavolať kohokoľvek, aby jej pomohol zapojiť chladničku či vysťahovať pivnicu, ale vždy zavolá mne. Môže napísať hocikomu, keď nevie, kde má za lacno kúpiť pneumatiky alebo keď si ich nevie vymeniť. Ale vždy zavolá mne. Za tým predsa musí niečo byť.

Čo sa naozaj deje: Áno, dievča môže zavolať hocikomu, ale zavolá tebe… pretože vie, že jej nikdy nepovieš nie. Či je piatok a či sviatok, vie, že vždy naklusáš, keď ona zapíska, a môže si byť istá, že tak urobíš so širokánskym úsmevom na tvári a bez najmenšej výčitky. A niekedy jej to padne sakra vhod, tak načo by sa obťažovala hľadaním pomoci inde?

Jens Lindner / Unsplash (https://unsplash.com/photos/4i7-mcM7xSY)

Ozve sa, len keď vidí, že má konkurenciu

Čo si myslí chlap: Milé, že sa zase ozvala. Škoda len, že práve teraz, keď to s tou novou kočkou vyzerá tak nádejne. Ale nemôžem jej to mať za zlé, očividne má toho veľa. Práca, škola, to, hento, tamto… som vďačný, že vôbec napíše, a práve to je predsa jasným dôkazom, že jej na mne očividne záleží. Možno by som mal tomu celému dať ešte jednu šancu.

Čo sa naozaj deje: To je ale náhoda, že jej vždy skrsneš na um až vtedy, keď sa ti začne rysovať niečo iné, však? Až je to zábavné… škoda len, že náhody vlastne neexistujú a že aj táto je vlastne len prešpekulovaným plánom, ako v tebe živiť planú nádej, že medzi vami predsa len bude jedného dňa niečo viac ako dvojmetrový odstup.

V tomto prípade nemá tvoja snaha absolútne žiaden zmysel. Ona ťa nechce. Ale rovnako nechce, aby ťa mal niekto iný. Fér, nie?!

Alexis Brown / Unsplash (https://unsplash.com/photos/-Xv7k95vOFA)

Stále chce niekam chodiť, ale nechce platiť

Čo si myslí chlap: Som chlap, tak sa postarám. No a čo, že chce chodiť do kina, do reštaurácií, na výlety a dovolenky… veď sme mladí, treba si to užiť. Keď budeme mať päťdesiat, už sa nám s tou reumou bude natriasať niekde v klube o čosi ťažšie. Teraz sa treba vyblázniť.

Čo sa naozaj deje: Áno, teraz sa treba vyblázniť. Ideálne, keď sa celé toto bláznenie financuje z účtu niekoho iného. Veď nie je nič lepšie, ako randiť s pojazdnou peňaženkou a užívať si zadarmo veci, na ktoré by bolo inak treba makať.

Brooke Cagle / Unsplash (https://unsplash.com/photos/OKFrsszjK38)

Prijme tvoje pozvanie na rande

Čo si myslí chlap: Konečne si zašukáme.

Čo sa naozaj deje: Nie každé rande automaticky znamená pohlavný styk. A to prvé už vôbec nie. To, že s tebou dobrovoľne strávi pár krásnych chvíľ, nechá sa pozvať na drink a všetko ide ako po masle, ešte neznamená, že ti musí vo finále rozčapiť nohy alebo minimálne pocmúľať dudel. Prekvapenie večera: nie každé dobré rande sa musí skončiť v posteli. Teda minimálne zo ženskej perspektívy určite nie.

Shamim Nakhaei / Unsplash (https://unsplash.com/photos/GsQwzPaqGB0)

Pýta sa ťa, či je tučná

Čo si myslí chlap: Aha, takže toto dnes budeme robiť? Mohli sme mať pekný večer, pozrieť si film, prípadne vybehnúť niekam na večeru, ale namiesto toho budeme na seba zazerať ako dva supy nad polorozpadnutou mrcinou, lebo sa dnes princezná zabudla ísť pred vážením vykakať? Čo jej mám na toto akože povedať?!

Čo sa naozaj deje: Netreba analyzovať jej telesné proporcie, ani skúmať, či jej špeky ležérne prevísajú cez lem nohavíc ako pomaly sa roztápajúci kopček broskyňovej zmrzliny. Máte doma zrkadlo? Máte. Máte doma váhu? Máte.

Všetky potrebné informácie na vytvorenie hodnoverného obrazu o svojej telesnej konštrukcii teda má, tak neprilievaj olej do ohňa. Proste jej povedz, že nie je tučná, nechaj ju vyčítať ti, že klameš… a bodka.

Ladislav Bona / Unsplash (https://unsplash.com/photos/uaELjX3j6lg)


Reagujte!
Grr Grr
3
Grr
Fuuj Fuuj
16
Fuuj
Fňuk Fňuk
8
Fňuk
Jeej Jeej
2
Jeej
Uups Uups
2
Uups
Haha Haha
84
Haha
Woow Woow
4
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Dôkaz ohromnej vernosti a lásky, ktorý dojíma. Aký bol príbeh skutočného psa Hačikó?

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME