Smiešne spôsoby, akými sme si kedysi dávali najavo, že sa nám niekto páči

Teraz by sa na teba ľudia asi veľmi divne pozerali, ak by si niekoho prezváňal alebo štuchal na Facebooku.

Od aktuálnej doby sa odrážajú aj spôsoby, akými si dávame najavo, že sa nám niekto páči. Dvorenie bolo kedysi normálnym, prirodzeným slovom, pričom dnes už je viacerým na smiech.

Ešte v začiatkoch internetu a niekoľko rokov pred ním sme si dávali najavo, že sa nám niekto páči, úplne inými spôsobmi ako je to teraz. Možno ti bude väčšina z nich pripadať dosť smiešna, či už si ich zažil alebo nie.

Štuchanie

Nie také to zákerné pod rebrá, ale štuchanie na Facebooku. Predstavte si, ešte stále sa dá ľudí na Facebooku štuchnúť. Kedysi to bolo veľké šialenstvo a určitým spôsobom si dal takto človeku vedieť, že máš o neho záujem. Alebo by si ho najradšej štuchol dole z útesu.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/film-cute-vintage-HCkrFnSP5d7Ta)

Prezváňanie

Ešte pred štuchaním na Facebooku fičalo prezváňanie. Pýtanie si niekoho čísla bolo úplnou samozrejmosťou. Teraz si už číslo nepýtaš, lebo ti stačí človeka vystalkovať a vieš o ňom všetko. Koľko sme sa dokázali kedysi prezváňať. Najprv si prezvonil ty, potom ona, potom zase ty, potom zase ona a takto to šlo donekonečna, kým ti to niekto nechtiac nezdvihol a minul si si kredit.

Sms-kovanie

V prípade, že sme už postúpili trochu ďalej, tak sme si svoje vzťahy začínali cez sms-ky. Tak, ako to niekto teraz rieši na sociálnych sieťach, napríklad cez messsenger, tak sme si my kedysi posielali zaľúbené smsky. Teraz to už nie je také bežné, keďže máme pomaly lacnejší internet ako sms-ky. A hlavne sa cez ne nedali posielať žiadne nahaté fotky.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/loop-heart-flowers-l3vR4SFn7LLJf8WQM)

Posielanie RP-čiek

Kým ešte fičal Pokec, na ktorý vtedy chodilo namiesto úchylov aj väčšie percento normálnych ľudí, tak sme si zvykli nenápadne dávať najavo náš záujem práve cez RP-čky. Tak, ako si teraz posielame správy na Messengeri, tak sme si tam posielali rýchle správy. Avšak určite boli oveľa viac trápne ako kedysi. Máloktorá žena sa vyhla vete typu: „Cau kocka, popismenkujes?“ Chlapcov vždy odrovnalo, keď som im odpisovala: „Ahoj hranol…“

Posielanie tajných lístočkov a listov

Na základnej škole bolo priznanie, že sa nám niekto páči, celkom hanba. V prípade, že sa chalani k niečomu takému priznali verejne, tak boli považovaní za slabochov, ktorí sa len zabuchli do baby. Zvláštne vnímanie. Ak sa však aj niečo takéto dialo, tak nás, dievčatá, chalani zvykli obhadzovať papierikmi s úžasne romantickými odkazmi. Samozrejme, my dievčatá sme im dávali najavo, že sa nám páčia, tým, že sme ich ignorovali.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/sexy-hot-flash-3o7TKWKHCUtXZXvj9K)

Hádzanie kamienkov do okna

Áno, existovali aj takéto mladé romantické duše a nedialo sa to len vo filmoch. Keď ťa chalan ešte nemal ako prezvoniť ani napísať ti na Facebooku, tak toto bola jedna z možností, ako sa pred tvojím domom neplánovane ohlásiť. Vtedy si už len dúfala, že má presnú mušku a on v to, že nespíš ako medveď počas zimného spánku, prípadne, že sa triafa do správneho okna.

Posielanie žiadostí na Facebooku

Poslať niekomu žiadosť na Facebooku bola kedysi veľká veda, to pozor. Nie ako teraz, že dáš s niekým small talk vo výťahu a je prirodzené, že ti posiela žiadosť o priateľstvo. Aj keď nevie tvoje meno. Dávnejšie znamenalo odoslanie žiadosti nejaký impulz, iniciatívu, ktorá niečo znamenala. Ak ti to náhodou nedochádzalo, tak ťa človek ešte aj štuchol.

Vyzváňanie u dverí

Jedna z možností bola, že sme sa len tak zabávali tým, že sme niekomu zazvonili a potom sme utekali kade-ľahšie. Druhá možnosť bola, že ten človek ti namiesto prezváňania takto zvonil pri dverách. Tvojej mame to už po chvíli začalo poriadne liezť na nervy a dotyčnému dala potom hubovú polievku. Bol to impulz pre to, aby ste sa už konečne normálne frajerili.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/studiosoriginals–3oD3Yoh7PyN9GT5pEA)

Bolo veľa zvláštnych, s odstupom času už smiešnych, spôsobov, akými sme si ako mladí dávali najavo, že máme o niekoho záujem. Aj teraz sa medzi ľuďmi nájdu takí, ktorí sa boja vyjsť s pravdou von a používajú niektorý z týchto ťahov. Aké spôsoby si používal na prejavenie náklonnosti ty? 

Titulná fotka: Leah Kelley, Pexels

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
2
Fuuj
Fňuk Fňuk
1
Fňuk
Jeej Jeej
4
Jeej
Uups Uups
1
Uups
Haha Haha
10
Haha
Woow Woow
3
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Zimné trápenia všetkých teplomilných a svetlomilných ľudí

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME