Zmizol bez stopy
Favara sa v reakcii na vyhrážky rozhodol predať dom a opustiť mesto. Kupca sa mu skutočne podarilo nájsť a útek z mesta vyzeral sľubne, veci však nakoniec nedopadli dobre. Len niekoľko dní predtým, ako sa mal predaj domu finalizovať, sa neďaleko Favarovho pracoviska zastavila dodávka. Vystúpili z nej traja muži a vtiahli ho dnu.
Výpovede svedkov udalosti, ktorá sa odohrala 28. júla 1980, sa líšia. Niektorí uvádzajú, že ho zbili bejzbalovou pálkou, iní zasa hovoria o tom, že bol postrelený pištoľou s tlmičom. Možno sú pravdivé obe tieto výpovede, pretože našli sa aj svedectvá, podľa ktorých si Favara „užil“ aj jedno, aj druhé.
Tak či onak to boli posledné momenty, keď bol Favara videný na verejnosti.
Čo sa s Favarom stalo?
Favarova manželka a jeho dvaja synovia sa po únose presťahovali z mesta. John Favara bol oficiálne vyhlásený za mŕtveho v roku 1983. Ako však vyzerali posledné momenty jeho života? Podarilo sa niekedy nájsť jeho telo a zistiť, čo sa v skutočnosti stalo? Napriek mnohým stopám a tipom Favarove telesné pozostatky nikdy nenašli.
Objavili sa mnohé výpovede o tom, čo sa s Favarom stalo, avšak pravdivosť žiadnej z nich sa nepodarilo úradom potvrdiť. Jedna napríklad hovorí o tom, že Favara bol zaživa rozrezaný motorovou pílou a kusy jeho tela boli následne vložené do sudu s betónom a hodené do mora či pochované na pozemku vrakoviska.
V roku 2004 FBI získala informáciu o tom, že pod istým parkoviskom sa nachádzajú telá viacerých obetí organizovaného zločinu. Po výkopových prácach skutočne objavili dve telá, ani jedno z nich nebolo Favarovo.
V súdnych dokumentoch z roku 2009 sa objavilo obvinenie, že Favaru zastrelil profesionálny zabijak z rád mafie Charles Carneglia a jeho telo následne rozpustil v kyseline. Táto informácia pochádza z výpovede svedka a dá sa predpokladať, že nemá ďaleko od skutočnosti. Odznela v rámci niekoľkomesačného súdneho procesu, ktorý dostal Carnegliu za mreže.
Svedkovi mal kedysi sám Carneglia povedať, že kyselina je najlepšia na ničenie dôkazov. Tiež sa objavila informácia, že zabijak si ako potvrdenie za vykonanú prácu odniesol z Favarovho tela odrezaný prst, ktorý ukázal svojim mafiánskym kolegom.
Záver
Medzi primárnych podozrivých v prípade, samozrejme, patrili manželia Gottiovci. Tí v čase Favarovho zmiznutia dovolenkovali na Floride. Išlo o úprimnú snahu dopriať si čas na zotavenie po tragédii alebo očividnú snahu zabezpečiť si alibi, kým špinavú prácu vykoná jeden z mnohých kriminálnych kumpánov, ktorých mal John Gotti poruke?
Po návrate Gottiovcov do New Yorku ich čakala návšteva v podobe federálnych agentov. Tí ich informovali o zmiznutí suseda a pýtali sa ich, či o prípade niečo nevedia. Odpoveď bola podľa očakávaní záporná.
Za vraždu Favaru nebol nikdy nikto potrestaný. John Gotti zomrel vo väzení v roku 2002. Podobný osud zrejme čaká aj Carnegliu. V súčasnosti 78-ročný muž si odpykáva doživotný trest za štyri vraždy, pašovanie drog a množstvo zločinov, ktoré si počas svojej dlhoročnej kriminálnej kariéry pripísal na konto.