Snickers si vystrelil zo svojich zákazníkov. Po zahryznutí ich prekvapila nečakaná chuť

Tomuto sa hovorí marketing zvládnutý na jednotku.

Zdroj: youtube.com- Clio Awards/ Twitter @Karla_tdj

Známa tyčinka snickers už dlhodobo komunikuje cez svoj claim: „Keď máš hlad, nie si to ty.“ Rozhodli sa, že o pravdivosti tohto tvrdenia presvedčia aj svojich zákazníkov. Nachystali si preto pre zákazníkov dosť podarený prank. Tí, ktorí si však zakúpili tyčinky snickers, asi neboli úplne nadšení. O tomto pranku informoval portál marketingdive.

Snickers urobilo veľmi odvážny krok. Rozhodli sa totiž, že zabalia tyčinky bounty, ktoré sú známe svojou kokosovou chuťou, do obalu od tyčinky snickers. Ľudia v domnienke, že si kúpili svoju obľúbenú tyčinku, ani nepredpokladali, že sa pod obalom bude nachádzať niečo iné. Po prvom zahryznutí ich však šokovala nečakaná, kokosová chuť.

Spoločnosť už len sledovala reakcie ľudí, ktoré sa objavili online. Deň predtým, ako spustili túto kampaň, na sociálnych sieťach pod hashtagom #SnickersGate komunikovali nafingované problémy s výrobkami, na ktoré sa ľudia najčastejšie sťažujú na sociálnych sieťach. Dostali tak do povedomia ľudí hashtag, ktorý „poškodení“ začali používať, hneď ako objavili v obale snickers tyčinku bounty.

„Zničili ste mi deň, naozaj existujú ľudia, ktorí majú radi bounty?“

Samozrejme, že to fungovalo, nikoho by nepotešilo zahryznutie do kokosovej tyčinky bounty, keď sa celý čas tešil na poriadnu nádielku arašidovej chute snickers.

Svojich zákazníkov nechali rozčuľovať sa na sociálnych sieťach celých 24 hodín, kým prišli s rozuzlením. Mnohí ľudia na sociálnych sieťach písali, že bude mať niekto v továrni padáka. Firme sa tak podarilo dosiahnuť, aby si zákazníci mysleli to, čo potrebovali.

„Keď je vaše jediné potešenie Snickers, a ani neviete ako a skončíte s bounty. Našťastie nie som sama.“

Spoločnosť napokon svojim fanúšikom vysvetlila, že aj na ich zamestnancov platí: „Keď si hladný, nie si to ty.

Rozuzlenie nakoniec prišlo spolu s videom, ktoré znázorňuje pracovníka, ktorý si potajomky dá snickers a vtedy príde na to, že ich v továrni zamenili za bounty. Rýchlo preto beží za pracovníkom, ktorý má na starosti tento „prúser“ a dá mu naozajstnú snickers tyčinku, aby bol sám sebou a nepokračoval vo svojej chybe.

Zdroj: marketingdive

Reagujte!
Grr Grr
3
Grr
Fuuj Fuuj
9
Fuuj
Fňuk Fňuk
2
Fňuk
Jeej Jeej
3
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
61
Haha
Woow Woow
4
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
5 najzvláštnejších a mrazivých prípadov údajných únosov mimozemšťanmi

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME