Sochy zvierat s príbehom, ktoré sú také roztomilé, že ich budeš chcieť objať

Možno budeš mať raz aj ty domáceho miláčika, ktorému postavia sochu.

Sochy sa stavajú väčšinou ľuďom, ktorí sa o niečo zaslúžili, prípade znamenajú pre krajinu nejaký prínos. Vo svete sa však nájde aj niekoľko sôch zvierat. Samozrejme, že je s nimi spojený aj príbeh. Pozri si niekoľko sôch zvierat z celého sveta a ich zaujímavé príbehy, ktoré sme pre teba zozbierali.

Socha mačky v Istanbule

Tombili bola túlavá mačka, ktorá si už počas svojho života zaslúžila slávu. Kocúr Tombili sa stal populárnym po tom, ako jeho fotku, kde sedí opretý, zdieľali viaceré zábavné stránky. Netrvalo dlho a stal sa z neho obľúbený objekt meme obrázkov.

Tombili bol miestnymi veľmi obľúbený a keď v auguste roku 2016 zomrel, tak ľudia rozvešali na jeho pamiatku po meste plagátiky. Tie však nevydržali kvôli počasiu dlho, a tak sa ľudia rozhodli podpísať petíciu za vytvorenie sochy na jeho počesť. Na Deň zvierat, 4. októbra, jeho sochu odhalili.

Boat GIF - Find & Share on GIPHY

Nevit / commons.wikimedia.org (https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Tombili_the_cat_n1.jpg)

Hachiko, ktorý čakal svojho pána

O soche psa menom Hachiko vie veľmi veľa ľudí aj vďaka filmu, ktorý jeho príbeh rozpráva. O čarovnom príbehu tohto psíka vznikli nielen filmy, ale aj knihy. On totiž čakal svojho pána každý deň na vlakovej stanici a denne ho odprevádzal na ceste do práce a domov.

Jeho pán však zomrel a Hachiko stále na rovnakom mieste čakal ďalších deväť rokov po jeho smrti. Jeho lojalita si zaslúžila také uznanie, že mu bola v Tokiu postavená nejedna socha.

View this post on Instagram

FINALLY REUNITED! On the 80th Anniversary of Hachiko's death, the new statue of him being reunited with his owner, Professor Ueno, has been unveiled to a crowd of hundreds at the University of Tokyo, Faculty of Agriculture. . .I am tearing up looking at these pictures. Damn it, Hachiko! I didn't even watch the film because watching the trailer was enough to make me crying a river. If you don't know the story of Hachiko, I'll tell you: Professor Ueno, a professor in agriculture department at the University of Tokyo took in an Akita dog as a pet, which was Hachiko. Hachiko greeted him at the nearby Shibuya Station every time he arrived from work, but then one day the professor did not return (he passed away). Each day for the next nine years, nine months and fifteen days, Hachiko awaited Ueno's return. . .We really don't deserve dogs. . .Edit: I know this is old news (I mean, it was from the 80th anniversary, the count started at 1925, so go figure), but I don't keep up with Japanese news, and unlike some people, I don't read news about pets on regular basis, so forgive me. I just wanted to convey how happy and touched I am and how precious this is for me. .#hachiko #hachikonewstatue #dog #doggo #akitadogs #damnit #shibuya #wedontdeservedogs #imnotcryingyouare #japan

A post shared by R.H. Tarigan (@lumienarc) on

Socha cikajúceho psíka

Toto je zaručene najroztomilejší cikajúci psík v meste, ktorého uvidíš. Nie je náhoda, že je práve v Belgicku. Tu totiž nájdete aj veľmi známu sochu, ktorá nesie meno Manneken Pis, cikajúci chlapček, ktorý je súčasťou fontány.

Ak by mal tento chlapček šteniatko, tak by to bolo práve toto cikajúce v belgických uliciach. Socha cikajúceho psa tak dopĺňa sochu cikajúceho chlapca a dievčatka, ktoré patria medzi tie známejšie v Belgicku.

Arcadiuš, wikipedia

Obľúbená miestna mačka

Existencia potulných mačiek a psíkov nie je nič nové. Väčšinou si ich nik nevšíma, no nájdu sa aj také, ktoré si získajú naše srdcia. Jednou takou bola aj chlpatučká mačka v Škótsku. Volala sa Hamish McHamish a miestni sa o ňu starali s takou láskou, akoby to bola povinnosť každého obyvateľa.

Hamish nebol túlavou mačkou, patril jednej miestnej pani, no častejšie bol na potulkách ako doma. Ľudia ho preto považovali za túlavého. Miestne noviny spustili kampaň o vytvorenie sochy tejto mačky. Tá bola úspešná a Hamish sa zaslúžil o svojho bronzového nástupcu.

Face of an angel?

Gepostet von Hamish McHamish am Mittwoch, 13. August 2014

Natcounts / commons.wikimedia.org (https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Hamish_McHamish_statue_St_Andrews.jpg)

Pes, ktorý sa mohol stať starostom

V Kalifornii je postavená bronzová socha psa s menom Bosco. Tá vznikla na jeho počesť po tom, ako ho zo srandy nominovali na post miestneho starostu. Ukázalo sa však, že tento chlpatý kandidát porazil dvoch svojich dvojnohých súperov. Priateľský čierny pes zastával svoju kanceláriu v rokoch 1981 až do roku 1994, kým nezomrel. V roku 2008 bola na jeho počesť vytvorená a postavená socha.

AndrewKeenanRichardson, wikipedia (https://en.wikipedia.org/wiki/Bosco_the_dog#/media/File:Bosco_the_Dog_Mayor_of_Sunol.jpg)

Mačka, ktorá bola námorníčkou

Znie to ako poriadny paradox, keďže mačky nemajú veľmi v obľube vodu a samotné plávanie v nej. Mačku, teda pani Chippyovú, priniesol na palubu lode jeden tesár. Nebola to len tak nejaká loď. Mačička sa totiž ocitla na palube slávnej expedície Shackleton, ktorá mala nasmerované na Antarktídu.

Pani Chippyová sa dožila návštevy zamrznutej Antarktídy, no loď tam uviazla a spolu so psami, ktoré tam uviazli tiež, bola zastrelená. Na jej počesť bola vytvorená socha, ktorá leňoší na hrobe tesára na Novom Zélande. 

Usmievajúca sa koza

K tejto soche kozy so širokým úsmevom sa viaže historický príbeh. Koza je symbolom miestneho festivalu, ktorý sa každoročne opakuje. Princípom festivalu bolo prinesenie divej kozy z lesov do mesta, ktorú korunujú a na tri dni sa stáva „kráľom“. Neskôr ju zatvoria do klietky, ktorá je umiestnená na vysokom mieste a kozí kráľ tak môže sledovať svoje mesto.

Po slávnostiach je koza vypustená naspäť do lesov. Historické korene festivalu siahajú až do roku 1600. Tradícia už stihla byť pozmenená, keďže sa stretla s veľkým odporom ochrancov zvierat. Lokálni sa, samozrejme, dosť búrili.

View this post on Instagram

Look who he found #KingPuck

A post shared by All Roads Lead To Tralee (@allroadsleadtotralee) on

Zdroj: independent, jpninfo.com,   atlasobscura, FB- Hamish McHamish, atlasobscura,  atlasobscura
Titulná fotka: Leng Cheng, flickr 

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
11
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
1
Haha
Woow Woow
2
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
10 strhujúcich dokumentov, ktoré vás emocionálne zasiahnu


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME