Streda 5.10.2022
sk
Viera
cz
Eliška
, Elsa

Ben Lilly sa jedno ráno viezol vo svojom aute cestami Západného Yorkshiru. Počas všednej jazdy spozoroval priamo na vozovke niečo, čo mu do britskej krajiny vôbec nepasovalo – zrazeného leoparda. O neobyčajnom zážitku píše Mirror.

Jedinečný vzor leoparda je ťažké si s niečím pomýliť a šofér po šokujúcom pohľade zostal ako skamenený. Chúďa zviera! Uniklo zo zajatia a na slobode ho stihla krutá smrť pod kolesami auta. Znepokojený Ben vystúpil zo svojho vozidla, aby zistil, či môže nešťastnému zvieraťu ešte nejako pomôcť.

Otcovi dvoch detí nebolo všetko jedno a pri svojom postupe bol extrémne opatrný. Napínavú situáciu sa Benovi podarilo vyriešiť odhalením dôležitého detailu – vôbec nešlo o zrazené zviera. To, čo sa na ceste nachádzalo, nikdy nebolo živým leopardom, a Bena čakalo šokujúce, no radostné prekvapenie.

Chill Leopard GIF - Find & Share on GIPHY

„Zdochlinka“ na ceste bola v skutočnosti kostým leoparda, ktorý zrejme pred pár dňami stratil nejaký mladý človek počas svojho návratu z párty. Ben sa len mohol rehotať sám na sebe a na tom, ako ľahko sa nechal nachytať.

Niekto by si mohol povedať, že Ben je zrejme troška trafený, ak očakával leoparda uprostred Veľkej Británie. Skutočnosť je taká, že také veci sú úplne bežné a exotické zvieratá nemajú problém hocikedy zdrhnúť do voľnej prírody. Deje sa to až príliš často.

V lesoch neďaleko Paríža sa ukrýva komunita kengúr, ktorých predkovia ušli zo Zoo. Kolumbia má zasa dlhé roky problém s divokými hrochmi, utečencami zo súkromnej Zoo drogového baróna Pabla Escobara. Dvojtonové zvieratá vôbec nie je ľahké odchytiť. Netreba však ani chodiť do zahraničia, lebo aj v slovenskej prírode občas môžeme natrafiť na africkú mačkovitú šelmu.

Zdroj: mirror.co.uk


Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť