Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 23.6.2024
sk
Sidónia
cz
Zdeňka
, Zdena, Zdenka

Šokujúce priznanie bývalého futbalistu. Mal chuť si vziať život, toto veľa športovcov neustojí

Život po kariére nie je pre mnohých jednoduchý.


Bývalý futbalista Ján Ďurica, ktorého si mohol nedávno vidieť v tanečnej šou Let’s Dance, bol okrem iného neodmysliteľnou súčasťou slovenskej futbalovej reprezentácie a zahral si tiež v Lige Majstrov, na MS vo futbale či v rámci UEFA.

Kopačky zavesil na klinec začiatkom leta v roku 2019 a práve o konci kariéry prehovoril v rozhovore pre týždenník Život. Pre mnohých športovcov koniec kariéry nie je jednoduchá záležitosť.

„Nikto vám nepomôže. Zasa si musíte budovať niečo svoje. Je to naozaj veľká diera, veľký problém, lebo človek môže skĺznuť do vecí ako gambling, drogy, alkohol. Je to naozaj ťažké,“ prezradil.

„Dokonca som mal myšlienky, že si možno zoberiem život, ak mám pravdu povedať. Mal som aj také, ale bola to taká myšlienka, ktoré mi len preletela hlavou a som si povedal, že ju okamžite musím vyhodiť z hlavy. Neviem, asi som mal blbý deň vtedy. Veľa športovcov to naozaj neustojí,“ dodal.

Bývalá reprezentantka Slovenska v hádzanej: Máš 25 a zrazu ti dôjde, že si nepoužiteľná v bežnom živote. Šport je krásny, ale treba vedieť, kedy prestať

Mohlo by ťa zaujímať:

Bývalá reprezentantka Slovenska v hádzanej: Máš 25 a zrazu ti dôjde, že si nepoužiteľná v bežnom živote. Šport je krásny, ale treba vedieť, kedy prestať

Ďurica ukončil kariéru a iba niekoľko mesiacov potom sa začala pandémia v súvislosti s koronavírusom. Ďalej tvrdí, že množstvo futbalistov nie je finančne gramotných, a preto môžu veľmi ľahko o zarobené peniaze prísť.

„Počas kariéry športovci nemyslia na tie zadné vrátka, môžu rozflákať peniaze a potom sa stretnú presne s týmto. Aj pre mňa to bolo veľmi ťažké, ale ustál som to. Nebolo to jednoduché. Netrvalo to ani týždeň, mesiac, ale roky, pretože do toho prišla korona a všetci sme boli zatvorení. Dá sa povedať, že človek za tie tri roky nič nemohol robiť. Jedine si tak zabicyklovať, zabehať…“ dodal na záver, pričom spomenul aj to, že sa v tom čase rozhodol vyhľadať pomoc v podobe mentoringu.


Tagy:

Nikola Kulová
Aktuálne dianie mám pod palcom, novinky tu nájdeš každý deň. Okrem toho sa venujem PR článkom a rozhovorom s inšpiratívnymi ľuďmi.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.