Šokujúce zistenia, na ktoré človek príde, keď sa odsťahuje od rodičov

Osamostatniť sa je náročné, pokiaľ nie si samostatný…

Zdroj: ArtCave Maniac / EMEFKA

Áno, ako decko/pubertiak si zrejme túžil odísť od rodičov a presťahovať sa do vlastného. Dosiahnuť čarovnú osemnástku, zakričať vašim na plné hrdlo arivederči a začať žiť život snov na vysokej, a hlavne úplne voľnej nohe.

Mnohí života neznalí ľudia si myslia, že keď vyrastú, hneď sa dočkajú takéhoto šťastného konca. No my starší už vieme, že život nie je prechádzka ružovým sadom, a keď sa rozhodneš bývať sám, zistíš, že ani tvoj byt tak, veruže, nevyzerá. Skôr by sa to dalo prirovnať k páchnucemu mínovému poľu. To je presnejšie.

Samozrejme, nie každý je lenivé hovado a niektorí sa doma odmalička snažili pomáhať a robiť nákupy, no pre tých menej aktívnych je osamostatnenie sa drastická zmena. Pretože, pokiaľ žili s rodičmi, mali sa ako v bavlnke, a ani netušili, čo všetko riadenie domácnosti zahŕňa.

Snl GIF by Saturday Night Live - Find & Share on GIPHY

Toto sú zistenia, na ktoré prídeš, ak si sa odsťahoval od rodičov a predtým si priveľmi samostatný nebol.

1) Chladnička sa nenaplní sama. A tebe sa nechce chodiť do supermarketu. Pizza to istí. A pupok rastie…

2) Ani nákup domov sa neodnesie sám. A to nepočítame to dvojhodinové blúdenie v obchode, pokým nájdeš konečne to, čo hľadáš.

3) Toaleťák sa míňa oveľa rýchlejšie, akoby si si kedy bol pomyslel. A tvoji spolubývajúci sa do dopĺňania zásob nehrnú. Buď ho kúpiš ty, alebo počkáš na zázrak, ktorý nepríde. Každopádne, s okakanou ritkou behať nemôžeš.

ArtCave Maniac / EMEFKA

4) Do práčky nemôžeš nahádzať všetko oblečenie a čakať, že ostane v poriadku. Červené boxerky s bielou košeľou? Raz a naposledy, chlapče.

5) Ceny potravín ťa taktiež šokovali. Po príchode domov zistíš, že si síce minul 30 eur, no k tomu, aby si jedol, potrebuješ ešte dve hodiny, kým niečo z tých potravín vykúzliš.

6) Pokrčené košele sú tvojím nepriateľom. Si už síce dospelý fešný pán inžinier, no na tej výške ťa žehliť nenaučili. A na intráku si to nerobil, lebo si za tých čias, jednoducho, takýto kúsok odevu nenosil.

ArtCave Maniac /EMEFKA

7) Špinavá podlaha je hnus. Nechápal si, prečo, dokelu, mama stále behá s tou metlou. Tak už snáď rozumieš…

8) Myslel si si, že keď budeš bývať sám, bude to oveľa jednoduchšie, aj čo sa týka vzťahov a rande. Lenže do toho tvojho smetiska ju zavolať nemôžeš. A upratovať sa ti aj napriek zatuchnutému ovzdušiu tak príííšerne nechce. Takže, buď použiješ osviežovač, alebo sexovať dnes, jednoducho, nebudeš.

9) Raňajky nie sú nevyhnutnosťou, pokiaľ si ich máš urobiť sám. Totiž, nikto už pred teba voňavú vianočku s masielkom a kakavkom nepoloží.

ArtCave Maniac / EMEFKA

10) Máš rád poriadok, no nerád upratuješ. Hnusí sa ti tá špina okolo teba, no vieš, že upratať je jediným schodným riešením a že to tvoj spolubývajúci, ešte väčší humusák, určite nespraví.

11) Mama tú posteľnú bielizeň menila. A práve preto to v jej spálni nesmrdí tak, ako momentálne v tvojej izbe.

12) Špinavé riady sa tiež neumyjú samé, pokiaľ nemáš umývačku. A aj tú musí niekto naložiť a vyložiť.

13) Drogéria stojí taktiež strašné peniaze. Potrebuješ šampón alebo sprcháč? To aby si si dal o pivko menej.

ArtCave Maniac / EMEFKA

14) Už nemáš poruke mamu, ktorej myseľ slúžila ako tvoj diár. Preto si, pre istotu, už všetko zapisuješ.

15) Pokiaľ sa až teraz priúčaš kulinárskemu umeniu, zistíš, že navariť dobrý obed nie je pre neskúseného jedinca jednoduchá vec.

Pol víkendu stráviš pri hrncoch a pritom tvojim výtvorom chýba všetko, čo od jedlého pokrmu očakávaš… V súvislosti s varením si prišiel aj na to, že nie všetko sa môže variť na rovnako veľkom plyne. Okrem toho si zistil aj to, že keď niečo varíš, oplatí sa pri tom stáť, a že prevarené a zlepené cestoviny sú hnus.

16) Keď ťa niečo zabolelo, či už zúbok, hrdlo alebo brucho, hneď bola poruke mamina aj s jej pohotovostnou lekárničkou. A hlavne, mal ťa kto poľutovať. Teraz ti spolubývajúci povie: „Šupni si ibalgin“ a hotovo. A trochu lásky sa tu pre vážne chorého pacienta nenájde?!

ArtCave Maniac / EMEFKA

17) Nestíhaš si prať slipy a ponožky. Špinia sa závratnou rýchlosťou a na všetkom máš už dierky. Asi by si si už mal zadovážiť nejaké nové.

18) Pol jednoizbáku máš už zaprataného prázdnymi škatuľami od pizze a donášok. Komu by sa to chcelo vynášať, všakže?

19) Prvýkrát v živote ti začalo vadiť, že toľko žerieš. Respektíve, výrazne to začalo prekážať tvojmu bankovému účtu.

Reagujte!
Grr Grr
4
Grr
Fuuj Fuuj
16
Fuuj
Fňuk Fňuk
9
Fňuk
Jeej Jeej
3
Jeej
Uups Uups
4
Uups
Haha Haha
106
Haha
Woow Woow
4
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Slovák ukradol z chalupy päť teplomerov. Potom si sadol opitý za volant a ušiel

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME