Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Sobota 13.4.2024
sk
Aleš
cz
Aleš

„Som normálny,“ hovorí Dominika. V Zámene manželiek po prvý raz účinkovala transrodová osoba

U fanúšikov sa s podporou nestretla.


Relácia Zámena manželiek sa na Slovensku a v susednom Česku vysiela už roky. Každá epizóda ponúka náhľad do dvoch rôznych domácností, pričom ženy z prislúchajúcich rodín sa na týždeň navzájom vymenia. V poslednom období dáva šou čoraz viac priestoru osobám z LGBTQ+ komunity, čo dokazuje aj Dominika.

Ako informuje portál Antiyoutuber.cz, Dominika je prvou transrodovou osobou vôbec, ktorá sa prostredníctvom tohto programu na obrazovkách ukázala. Počas natáčania svojho dielu prechádzala zmenou pohlavia, čím u mnohých divákov vyvolala značnú dávku nevôle a pohoršenia. V žalúdku im ležalo najmä to, že Dominika má deti.

Prihlásila ich Dominikina partnerka

„Ja som teda úplne normálny, len s tým rozdielom, že prechádzam zmenou pohlavia,“ hovorí Dominika, ktorá sa predtým volala Pepa. Dvojicu do šou prihlásila práve Dominikina partnerka Katarína, ktorá sa takýmto spôsobom snažila zistiť, ako na tom ich vzťah vlastne je. „Chcem sa uistiť, že chcem byť s Domčou, aj keď je iná,“ vysvetlila.

Slovák o živote v Kanade: Miestni mi povedali, nech chodím od podniku k podniku a rozdávam CV-čka. Ego muselo ísť bokom

Mohlo by ťa zaujímať:

Slovák o živote v Kanade: Miestni mi povedali, nech chodím od podniku k podniku a rozdávam CV-čka. Ego muselo ísť bokom

Darina, manželka z druhého páru, nemala pre celú vec veľké pochopenie. Automaticky očakávala, že príde do rodiny s otcom a tejto myšlienky sa držala počas celého účinkovania. Dominiku oslovovala ako muža, a to aj napriek tomu, že sa jej zverila so strasťami, ktoré sa s uvedomením si, že žije v nesprávnom tele, spájajú.

Epizóda mala mať vzdelávací charakter, fanúšikov nepotešila

Diel z prostredia transrodovej domácnosti sa na sociálnych sieťach pretriasal už dlhšie, diváci sa ho ale dočkali až teraz. „Ten diel považujem za vzdelávací program a nie za Zámenu manželiek,“ vyjadrila sa producentka a režisérka relácie Jana Rezková v rozhovore s youtuberom Lukášom Fritscherom.

Vrelej odozvy od fanúšikov sa diel nedočkal. Na facebookovej stránke relácie sa objavilo niekoľko komentárov, v ktorých ľudia vyjadrili nesúhlas s Dominikiným „životným štýlom“. Ľudia sa primárne strachovali o jej deti. „Je mi ľúto detí. Pár rokov si užívali otca a teraz majú čosi… Nebola by som s takým človekom,“ stojí v jednom z nich. Ak Dominika skutočne podstúpi zmenu pohlavia, stratí práva na svoje deti.


Tagy:

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.