Somálčan si podomácky vyrobil tank a stal sa národným hrdinom

Snívajú o tom mnohí, ale len málokomu sa to skutočne podarí!

Aj vyše sto rokov po svojej premiére na bojiskách prvej svetovej vojny sú tanky a ďalšie obrnené vozidlá nenahraditeľným nástrojom každého generála. Výrobné náklady najmodernejších modelov sa dnes pohybujú v desiatkach miliónov eur a preto tanky nie sú vždy dostupné tam, kde ich je treba.

Vtedy sa hlási o slovo staré dobré „kutilstvo“, ktorého výsledkom sú improvizované obrnené vozidlá. Vo veľkom sa začali objavovať počas druhej svetovej vojny, kedy boli používané rôznymi milíciami a povstaleckými skupinami. V súčasnosti ich môžeme vidieť napríklad na východe Ukrajiny, v konfliktnej zóne v iracko-sýrskom pohraničí a vlastne všade tam, kde sa intenzívne bojuje.

Niektoré takéto vozidlá pôsobia decentne a skutočne sa podobajú na sériovo vyrábané stroje

https://pikabu.ru/story/minutka_chyornogo_yumora_3045246
https://nutreaunnino.com/old-armored-cars
https://dumielauxepices.net/military-tank-clipart/military-tank-clipart-indian-army-tank

O ďalších sa to zasa povedať nedá ani zďaleka

https://imgur.com/gdDaR
https://www.ar15.com/forums/general/Weird_Cool_homemade_armored_vehicles_and_andamp_quot_technicalsandamp_quot__from_current_civil_wars__tons_of_pics_/5-1833571/
https://www.ar15.com/forums/general/Weird_Cool_homemade_armored_vehicles_and_andamp_quot_technicalsandamp_quot__from_current_civil_wars__tons_of_pics_/5-1833571/

Skutočnosť je taká, že bojové pole nie je módnou prehliadkou a aj škaredé stroje môžu odviesť svoju prácu. Samozrejme, len ak sú postavené rozumne. Budovanie improvizovaných tankov je činnosť oveľa rozšírenejšia, ako by sa mohlo na prvý pohľad zdať.

Podomácky zostrojené bojové vozidlo si na svoj účet môže pripísať aj automechanik Abdullahi Mohamed Ali zo Somálska.

https://j.gifs.com/voKM0X.gif

Obrnená päsť somálskeho ľudu!

Hoci žiaden triezvo uvažujúci človek nemôže somálsky tank brať vážne, jeho konštruktér je naň veľmi hrdý a celá krajina ho v súčasnosti vníma ako hrdinu. Mohamed Ali do stavby vozidla investoval starú vaňu, niekoľko kúskov šrotu a súčiastok, svoj technický um a kopec lásky k vlasti!

https://j.gifs.com/W7kEDg.gif

Dôkazom Aliho vlasteneckého zápalu je nielen veža tanku, pomaľovaná národnými farbami Somálska, ale aj silné vyhlásenia. Podľa jeho slov bolo Somálsko kedysi v Afrike také mocné, ako sú v súčasnosti USA mocné vo svete. Svojou prácou chce ukázať, že Somálci dokážu vyrobiť rovnako dobré tanky, ako Rusi a postaviť priemysel krajiny na nohy.

http://blogantonapl.blogspot.com/2015/05/wieze-odtajnione.html

Kto vyhrá? Somálsky vynález skazy alebo T-14 Armata?

Somálsky tankista získal pozornosť svetových médií len pár dní potom, ako boli v Afrike predstavené ďalšie zázraky tamojšieho zbrojárskeho priemyslu. Ide o najväčší obrnený transportér na svete a futuristické bojové obleky, prezentované v Ghane.

https://j.gifs.com/E9rg2l.giffr

V Ghane sa riadia heslom „bigger is better“ a za jediné kritérium kvality považujú veľkosť. Zrejme žijú v presvedčení, že sa im podarilo technologicky prekonať zbrojárske veľmoci ako USA, Rusko a Nemecko.

Skutočnosť je taká, že rovnako ako pri somálskom tanku, aj ghanské zbrane budúcnosti narazili na vlnu posmeškov a nedôvery v bojovú účinnosť týchto prostriedkov. Ako sa zvykne hovoriť, vedenie vojny v Afrike je fakt neuveriteľné!

Zdroj: youtube.com
Titulná fotka: Museum of the American GI

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
2
Haha
Woow Woow
4
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
11 typov neprehliadnuteľných ľudí, ktorých stretneš na každom plese

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME