Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 28.11.2022
sk
Henrieta
cz
René
, Renée

Konečne je to tu! Po dlhých očakávaniach nám Sony odhalilo niekoľko noviniek ohľadom Playstation 5. Oficiálnych informácii sme doteraz mali veľmi málo, ale spolu s mnohými únikmi si môžeme zostaviť konkrétnejší obraz o Playstation 5 a jeho vlastnostiach.

Z noci zo štvrtka na piatok Sony vysielalo živý prenos so skromným názvom THE FUTURE OF GAMING (Budúcnosť hrania). Jadro predstavenia tvorili upútavky na prvé hry, ktoré budú na PS5 dostupné pri jeho premiére, v priebehu nasledujúceho roka alebo na začiatku roka 2022.

Mohli sme vidieť niekoľko očakávaných pokračovaní a spin-offov aj úplne nové značky. Hry mainstreamové aj indie. Určite si každý našiel niečo svoje. Aj napriek tomu bolo z komentárov divákov badať isté sklamanie, pretože chýbal nejaký „killer“ titul, ktorý by každému vyrazil dych. Niečo kalibru GTA VI alebo nového Elder Scrolls.

Predviedli sa nám: rozšírená edícia GTA V, Spider-Man: Miles Morales, Gran Turismo 7, Ratchet & Clank: Rift Apart, Returnal, Sackboy: A Big Adventure, Destruction Allstars, Stray, Kena: Bridge of Spirits, Oddworld:Soulstorm, Project Athia, Ghostwire Tokyo, Jett: The Far Shore, Godfall, Solar Ash, Hitman III, Astro’s Playroom, Little Devil Inside, NBA 2021, Bugsnax, Demon’s Souls, Deathloop, Village, Pragmata, Horizon: Forbidden West.

Na záver nám Sony ukázalo samotnú konzolu a niekoľko periférií. Okrem ovládača to bola dokovacia stanica, diaľkové ovládanie (na štýl TV) alebo bezdrôtový headset. Čo sa týka dizajnu, Playstation 5 sa naozaj nedá čo vytknúť a konzola vyzerá naozaj parádne. Vo videu sa mihla aj „Digital Edition“, čo bude zrejme lacnejšia verzia konzoly bez diskovej mechaniky.

Čo všetko môžeme od novej generácie populárnej konzoly očakávať? Samozrejmosťou bude oveľa vyšší výkon oproti svojim predchodcom. Postará sa oň osemjadrový procesor AMD Zen 2 3.5GHz, 16GB GDDR6 RAM a grafická karta RDNA 2 AMD GPU. Očakávať môžeme aj rýchly SSD disk.

Nová konzola má potvrdenú podporu virtuálnej reality PSVR súčasnej generácie, predpokladá sa, že Sony prinesie novinky aj v tomto segmente. Nové Playstation bude schopné spustiť „takmer všetky“ hry z PS4. Primárnym mediálnym nosičom PS5 sú blu-ray disky.

Playstation 5 sa na pultoch obchodov objaví niekedy na konci roka 2020. Často sa skloňuje deň 20. november, nejde ale o oficiálne potvrdený dátum. Cena nie je známa ale na základe únikov sa odhaduje, že konzola bude stáť 499€.

Zdroj: Sony


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť