Sony spúšťa predaj prenosných klimatizácií, ktoré si nosíš so sebou na chrbte

Konečne si budeš môcť dopriať poriadne ochladenie.

Zdroj: Saulo Mohana / unsplash.com

V Japonsku vymysleli účinný spôsob ochladzovania sa. Nový produkt nesie názov Reon Pocket a ochladí vás v priebehu niekoľkých sekúnd. Reon Pocket je malá šikovná klimatizácia, ktorú si človek vloží priamo do trička. Špeciálne navrhnuté tričká majú na chrbte prišitú kapsičku, určenú pre Reon Pocket.

Túto prenosnú mini klimatizáciu môžete ovládať pomocou aplikácie na smartfóne. Môžete si nastaviť teplotu, ktorá vám vyhovuje alebo zvoliť automatický režim. Platí tu pravidlo 1:1 – jedno zariadenie je možné ovládať len jedným smartfónom.

V prípade potreby vás táto vecička dokáže aj zohriať a vyzerá ako ideálny spoločník pre každého businessmana, ktorému etiketa káže nosiť košeľu a oblek aj v teplotách, ktoré hraničia s tropickým pásmom. Veľkosťou aj hmotnosťou by sme ho mohli prirovnať k menšiemu mobilnému telefónu.

Reon Pocket využíva Peltierov jav. Pre nás, ktorí vo fyzike nie sme doma, tu máme krátke vysvetlenie. Peltierov jav je fyzikálny jav, pri ktorom sa pri prechode elektrického prúdu miesto styku dvoch vodičov či polovodičov zohrieva alebo ochladzuje. Tento jav sa bežne využíva v autách a chladičoch vína.

Produktová cena je stanovená na 117 € a predáva sa spolu so špeciálne navrhnutými tričkami. Reon Pocket je možné nabíjať, pričom dvojhodinové nabíjanie vám zaručí 90 minút chladného či teplého vzduchu. Za touto pomôckou stojí spoločnosť Sony.

Reon Pocket je zatiaľ dostupný len v Japonsku, ale predpokladá sa, že o rok by sa tento produkt mohol rozšíriť aj na iné trhy. Ak si však už teraz neviete dať rady s horúčavami a budúci rok je pre vás ďaleko, na trhu sú dostupné aj iné ochladzovacie prostriedky, o ktorých sme sa nedávno zmienili. Sú nimi napríklad chladivé papučky, produkt snowballs pre mužov či chladivé vložky do podprseniek pre ženy.

Zdroj: ladbible.com

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
1
Fuuj
Fňuk Fňuk
1
Fňuk
Jeej Jeej
1
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
2
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Krvavý horor Slnovrat spôsobí, že sa budeš báť jasného svetla. Do kín prichádza lákavá žánrovka


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME