Piatok 7.10.2022
sk
Eliška
, Elisa
cz
Justýna
, Justina, Justin

Občas sa stane, že kňazi opustia svoje povolanie, pretože sa zamilujú a chcú žiť v klasickom partnerskom zväzku. Na tom nie je nič zlé, veď napokon, aj veriaci zvyknú hovorievať, že Boh má s nami rôzne plány. Prípad španielskeho rímskokatolíckeho biskupa Xaviera Novella, o ktorom informoval aj portál LADbible, však zaujal hlavne povolaním jeho novej lásky. Silvia Caballol sa totiž okrem psychológie venuje aj písaniu erotických románov so satanistickými prvkami.

V nich otvorene popisuje nielen pikantné scény, ale aj rôzne formy násilia či sadizmu, to všetko obalené v náboženských motívoch. Ona sama je označovaná ako „expertka na satanizmus“. 52-ročný Novell povedal, že rozhodnutie rezignovať na svoj post dlho zvažoval, ale jeho láska bola napokon silnejšia.

Spanish bishop Xavier Novell quits for life with erotic-satanic fiction writer Silvia CaballolBishop has fallen in…

Posted by Bonteh Magazine on Wednesday, September 8, 2021

Ultrakonzervatívec a expertka na satanizmus

Zaujímavé na celom prípade ale je, že Novell patril ku kovaným ultrakonzervatívcom a propagoval aj mnohé pseudovedecké a šarlatánske praktiky. Sem patrila napríklad „konverzná terapia“, ktorá mala v ľuďoch „vyliečiť“ homosexualitu (tú vnímal ako zločin), prípadne exorcizmus. Bol tiež radikálny odporca potratov, ktoré označil za „genocídu“.

Zástupcovia Novellovej diecézy sa k prípadu nevyjadrili, ale podľa správ miestnej tlače sa jeho rozhodnutie nestretlo v radoch ostatných kňazov s príliš veľkým pochopením. Okrem iného sa sťažovali, že Novell im o celej situácii nedal vedieť oficiálnou cestou a dozvedeli sa o tom z novín.


Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť