Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 24.6.2024
sk
Ján
cz
Jan

Občas sa stane, že kňazi opustia svoje povolanie, pretože sa zamilujú a chcú žiť v klasickom partnerskom zväzku. Na tom nie je nič zlé, veď napokon, aj veriaci zvyknú hovorievať, že Boh má s nami rôzne plány. Prípad španielskeho rímskokatolíckeho biskupa Xaviera Novella, o ktorom informoval aj portál LADbible, však zaujal hlavne povolaním jeho novej lásky. Silvia Caballol sa totiž okrem psychológie venuje aj písaniu erotických románov so satanistickými prvkami.

V nich otvorene popisuje nielen pikantné scény, ale aj rôzne formy násilia či sadizmu, to všetko obalené v náboženských motívoch. Ona sama je označovaná ako „expertka na satanizmus“. 52-ročný Novell povedal, že rozhodnutie rezignovať na svoj post dlho zvažoval, ale jeho láska bola napokon silnejšia.

Spanish bishop Xavier Novell quits for life with erotic-satanic fiction writer Silvia CaballolBishop has fallen in…

Posted by Bonteh Magazine on Wednesday, September 8, 2021

Ultrakonzervatívec a expertka na satanizmus

Zaujímavé na celom prípade ale je, že Novell patril ku kovaným ultrakonzervatívcom a propagoval aj mnohé pseudovedecké a šarlatánske praktiky. Sem patrila napríklad „konverzná terapia“, ktorá mala v ľuďoch „vyliečiť“ homosexualitu (tú vnímal ako zločin), prípadne exorcizmus. Bol tiež radikálny odporca potratov, ktoré označil za „genocídu“.

Zástupcovia Novellovej diecézy sa k prípadu nevyjadrili, ale podľa správ miestnej tlače sa jeho rozhodnutie nestretlo v radoch ostatných kňazov s príliš veľkým pochopením. Okrem iného sa sťažovali, že Novell im o celej situácii nedal vedieť oficiálnou cestou a dozvedeli sa o tom z novín.


Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.