Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 23.6.2024
sk
Sidónia
cz
Zdeňka
, Zdena, Zdenka

Spávaš s mobilom pri hlave? V žiadnom prípade to nerob vtedy, ak sa nabíja, toto je dôvod prečo

Nabíjaš si telefón v noci?


O tom, že by si si nemal nabíjať mobil počas noci, si už možno počul. Portál LADbible prišiel teraz s informáciou, že rizikové nočné nabíjanie sa týka najmä majiteľov odhryznutého jabĺčka, pretože to môže mať hrozivé následky.

Situáciu, keď pred spaním chvíľu scrolluješ Instagram či TikTok po tom, čo započneš nočné nabíjanie, poznáš určite aj ty. A práve to je problém. Telefón sa totiž počas oboch týchto aktivít prehrieva. To môže viesť k tomu, že bez toho, aby si si toho bol vedomý, môže mobil pôsobiť skrat elektrickej siete, začať horieť a vyvolať požiar.

Problém nastáva aj vtedy, keď mobil zakryješ prikrývkou či vankúšom. Opakuje sa ten istý scenár, že sa telefón môže prehriať. Okrem toho, že riskuješ svoj život, klesá tým aj životnosť batérie. Ak to teda robíš, prestaň s tým.

Rady na záver

Apple odporúča, aby si si svoj mobil nabíjal na mieste, kde prúdi vzduch, a kde sa nemôže stať, že ho zavalíš prikrývkou. Ďalej odporúča, aby si si mobil nabíjal čelom nahor. Ak máš kovový obal, daj ho počas nabíjania dole, pretože aj ten môže spôsobovať prehriatie. Spoločnosť tiež upozorňuje, aby si si mobil nenabíjal na vlhkom mieste, vonkoncom nie cez kábel, ktorý je poškodený.

Shutterstock

Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.