Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 16.7.2024
sk
Drahomír
, Drahomíra
cz
Luboš
, Liboslav, Luboslav

Špekulanti našli nový spôsob, ako oklamať Slovákov. Vodiči, dávajte si pozor, toto tu ešte nebolo

Takto spoznáš, že ide o podvod.


Určite si sa už stretol s rôznymi podvodmi. Či už ide o podvodné maily, správy na Facebooku, alebo rôzne ponuky, proste je toho v dnešnej dobe neúrekom. Niečo takéto si však zrejme ešte nevidel. Ako informujú Noviny.sk, špekulanti po novom skúšajú úplne nový spôsob, ako oklamať Slovákov, dávajú im za stierače falošné pokuty.

Aj tebe sa už možno stalo, že si prišiel k zaparkovanému autu a našiel si si na ňom papierik, na ktorom stálo, že máš zaplatiť pokutu. Občas je tam naša „obľúbená” vetička: „Zaparkovali ste nesprávne”, avšak je, samozrejme, aj plno ďalších, iných dôvodov na pokutu.

Jedno však platí vždy, väčšina ľudí podľahne panike, stresu a hneď pokutu rieši, ľudia to chcú mať z krku. Presne toto sa rozhodli po novom zneužiť aj podvodníci.

Na Spiši sa mnohí stretávajú čoraz viac s tým, že si nachádzajú za stieračmi falošné pokuty. Na papieriku, kvázi od mestskej polície, stojí číslo účtu, na ktoré treba uhradiť pokutu.

„Kde bolo uvedené, že vodič sa dopustil nejakej protizákonnej činnosti, za čo mu mestská polícia ukladá blokovú pokutu vo výške tej a tej a je potrebné uhradiť ju na číslo účtu, ktoré tam bolo uvedené,“ uvádza Ľubomír Chroust, náčelník Mestskej polície Spišskej Novej Vsi.

Shutterstock

Mnohí si to zrejme neuvedomujú, ale aj ukladanie pokút má svoje pravidlá.

„Postup mestského policajta je ten, že za predné sklo, keď už tam ten vodič nie je, založí výzvu, kde vyzve vodiča, aby sa dostavil v určitom čase a mieste na mestskú políciu,” poukázal prezident Združenia náčelníkov obecných a mestských polícií Ján Andrejko.

„Riešime to formou uloženia pokuty na mieste, formou šeku na pokutu nezaplatenú na mieste alebo predvolaním vodiča na mestskú políciu,” vysvetľuje Chroust.

Radšej si to prekontroluj

Ak by sa stalo aj tebe, že si nájdeš podobný lístok za stieračom, nech už si odkiaľkoľvek, radšej si to prever u mestskej polície. Kedykoľvek tam môžeš zavolať a spýtať sa ich, či ide o skutočnú pokutu, nakoľko všetky sa evidujú a uvidia ju v systéme.

Podvodníci majú nový trik

Mohlo by ťa zaujímať:

Podvodníci majú nový trik, ktorým chcú Slovákov oklamať. Na tieto stránky si dávaj pozor

Vôbec sa nemusíš báť volať. Verejné inštitúcie, ako sú aj mestská polícia, sú tu od toho, aby ti poskytli potrebné informácie a pomohli ti. Neboj sa, nenakričia na teba, jedine, že by tam bola nejaká nepríjemná pani, ale to je asi všade.


Viliam Šuška
Fanúšik popkultúry, predovšetkým kinematografie. Sledujem aktuálne dianie, avšak občas odo mňa nájdeš aj nejaký zaujímavý technologický či herný článok, prípadne zaujímavosti.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.