Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 16.6.2024
sk
Blanka
, Bianka
cz
Zbyněk
V spolupráci s CinemArt

Speváčka Amy Winehouse ožíva v lákavej biografickej dráme Back to Black

Príbeh fantastickej speváčky s tragickým osudom prichádza na plátna kín.


Kultová speváčka Amy Winehouse sa dočkala vlastnej celovečernej biografie Back to Black. O jej réžiu sa postarala Sam Taylor-Johnson a do kina si na ňu budeš môcť zájsť už v týchto dňoch. Búrlivý život americkej hudobnej hviezdy ponúka príbeh obrovského talentu, ale aj tragického osudu.

Geniálna speváčka a boj s jej démonmi

Na život a dielo Amy Winehouse (Marisa Abel) mali najväčší vplyv dvaja ľudia. V prvom rade to bola jej babička Cynthia (Lesley Manville), po ktorej zdedila nespútanú povahu a lásku k hudbe (špeciálne k džezu). Druhým dôležitým človekom v jej živote bol jej priateľ Blake (Jack O’Connell). Vzťah s ním ale rozhodne nebol ideálny a Amy počas neho prepadla závislostiam od drog a alkoholu.

Keď o týchto dvoch ľudí prišla (babička jej zomrela na rakovinu pľúc a s Blakeom sa rozišla), nahrala svoj zrejme najznámejší a najchválenejší album Back to Black. Stala sa celosvetovou hviezdou s miliónmi fanúšikov. Sláva si však na jej krehkej osobnosti začala vyberať krutú daň.

Vo filme okrem zmienených hercov uvidíme aj Eddieho Marsana, Juliet Cowatt, Bronsona Webba, Ansuho Kabia, Harley Bird, Colina Macea, Tima Treloara a Matildu Thorpe.

Život Amy Winehouse bol naozaj dramatický, plný úžasných vzletov, ale aj tvrdých pádov. Speváčka jej kvalít si určite zaslúži kvalitný biografický film. Back to Black by sa takým filmom určite stať mohol.

Marisa Abela sa do úlohy hodí a režisérka má so životopisnými filmami tiež nejaké skúsenosti (natočila chválenú biografickú drámu Nanič chlapec). Snáď sa teda dočkáme kvalitnej drámy. Trailer totiž vyzerá celkom nádejne! Back to Black do našich kín vstúpi 16. mája.

filmy, Back to Black, životopisný film, dráma, kino program, slovenské kino, kino premiéra, filmová novinka
CinemArt SK

Tagy:

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.