Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Štvrtok 13.6.2024
sk
Anton
cz
Antonín
, Antonin

Spevácka súťaž Eurovízia 2024 pozná svojho víťaza. Je ním švajčiarsky nebinárny raper Nemo

Komu si držal palce ty?


Každoročná spevácka súťaž Eurovízia pozná aj v roku 2024 svojho výhercu. Ako informujú TV Noviny, stal sa ním švajčiarsky nebinárny raper Nemo so svojou skladbou The Code, ktorá je o sebapoznávaní.

Súťaž sa tento rok konala vo švédskom meste Malmö vzhľadom na to, že minulý rok vyhrala švédska speváčka Loreen. Tentokrát bola atmosféra veľmi napätá, spevácku súťaž sprevádzala značná dávka kontroverzie.

Pred štadiónom Malmö Arena boli veľké protesty, pretože organizátori povolili Izraelu účasť v súťaži aj napriek tomu, že veľká časť verejnosti žiadala, aby krajine nebolo umožnené zúčastniť sa z dôvodu hrôzostrašných vojenských zásahov v Pásme Gazy.

Mohlo by ťa zaujímať:

Speváčka, ktorá reprezentuje Česko na Eurovízii, spôsobila škandál. Takýto je dôvod

Prišla aj jedna diskvalifikácia

Ďalším prekvapením bolo, keď v sobotu organizátori Eurovízie diskvalifikovali Holanďana Joosta Kleina. Dôvod bol údajne taký, že členka produkčného štábu sa sťažovala a speváka obvinila zo zastrašovania. Veľké množstvo ľudí krok organizátorov odsúdilo a považovali ho za neadekvátny.

Vo finále vystúpilo celkom 25 spevákov z rôznych krajín, výhercom sa stal švajčiarsky raper Nemo. Jeho skladba The Code je kombináciou viacerých hudobných žánrov, konkrétne drum and bassu, rapu, opery a zároveň rocku. Jej zmyslom je sebapoznávanie z pohľadu nebinárnej osoby. Druhé miesto obsadil Chorvát Baby Lasagna, tretie zas duo z Ukrajiny – Alyona Alyona a Jerry Heil.


Tagy:

Viliam Šuška
Fanúšik popkultúry, predovšetkým kinematografie. Sledujem aktuálne dianie, avšak občas odo mňa nájdeš aj nejaký zaujímavý technologický či herný článok, prípadne zaujímavosti.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.