Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Piatok 19.7.2024
sk
Dušana
, Šarlota
cz
Čeněk

K letným mesiacom už neoddeliteľne patria obrovské horúčavy. Prakticky neprejde leto, ktoré by nepokorilo nejaký teplotný rekord. Ľudia na vlny tepla reagujú nákupom ventilátorov, klimatizačných zariadení, ale aj tým, že spia v rúchu Adamovom či Evinom, teda nahí.

Napokon, v domácom prostredí si to môžu dovoliť a v teple je to aj pohodlné. Vedci na to ale majú trochu iný názor, ako uvádza aj portál LADbible. Fyziológ Julius Patrick prezradil, že spať úplne nahý nie je pre človeka najlepší spôsob, ako bojovať s teplom.

„Ak spíte nahí, pot sa zhromažďuje na tele a ostáva tam,“ povedal. „Akokoľvek je horúco, nezabúdajte, že vaša telesná teplota počas noci poklesne. Ak máte na sebe ľahké oblečenie, to absorbuje váš pot a tým vás ochladí.“ Podobný názor nemá len on, ale aj iní odborníci. Dr. Guy Leschziner povedal, že je vždy lepšie spať aspoň v nejakom ľahšom oblečení, než bez neho.

Shutterstock

Najvhodnejšie je ľahké oblečenie

„Ak máte na sebe prírodnú tkaninu, ako napríklad bavlnu, funguje ako tampón pre váš pot,“ prezradil. „Zvyšuje plochu na odparovanie potu, vďaka čomu sa budete cítiť oveľa chladnejšie. S tým súhlasí aj expert na zdravý spánok Dr. Neil Stanley. Odporúča nosiť pyžamo z prírodných vlákien. Aj podľa neho je najvhodnejšia bavlna.

Vedci tiež prezradili, že pocit ochladenia môžeš získať aj inými spôsobmi. Napríklad tým, že si pred spaním dáš studený kúpeľ či sprchu, prípadne necháš v spálni celý deň zatemnené okná. Tým zabrániš, aby do nej prenikli slnečné lúče a ohrievali ju.

Shutterstock

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.