Spíš počas horúčav úplne bez oblečenia? Vedci upozorňujú, že to nie je najlepší nápad

Podľa odborníkov je lepšie mať počas spánku aspoň nejaké oblečenie. Prečo?

Zdroj: Shutterstock

K letným mesiacom už neoddeliteľne patria obrovské horúčavy. Prakticky neprejde leto, ktoré by nepokorilo nejaký teplotný rekord. Ľudia na vlny tepla reagujú nákupom ventilátorov, klimatizačných zariadení, ale aj tým, že spia v rúchu Adamovom či Evinom, teda nahí.

Napokon, v domácom prostredí si to môžu dovoliť a v teple je to aj pohodlné. Vedci na to ale majú trochu iný názor, ako uvádza aj portál LADbible. Fyziológ Julius Patrick prezradil, že spať úplne nahý nie je pre človeka najlepší spôsob, ako bojovať s teplom.

„Ak spíte nahí, pot sa zhromažďuje na tele a ostáva tam,“ povedal. „Akokoľvek je horúco, nezabúdajte, že vaša telesná teplota počas noci poklesne. Ak máte na sebe ľahké oblečenie, to absorbuje váš pot a tým vás ochladí.“ Podobný názor nemá len on, ale aj iní odborníci. Dr. Guy Leschziner povedal, že je vždy lepšie spať aspoň v nejakom ľahšom oblečení, než bez neho.

Shutterstock

Najvhodnejšie je ľahké oblečenie

„Ak máte na sebe prírodnú tkaninu, ako napríklad bavlnu, funguje ako tampón pre váš pot,“ prezradil. „Zvyšuje plochu na odparovanie potu, vďaka čomu sa budete cítiť oveľa chladnejšie. S tým súhlasí aj expert na zdravý spánok Dr. Neil Stanley. Odporúča nosiť pyžamo z prírodných vlákien. Aj podľa neho je najvhodnejšia bavlna.

Vedci tiež prezradili, že pocit ochladenia môžeš získať aj inými spôsobmi. Napríklad tým, že si pred spaním dáš studený kúpeľ či sprchu, prípadne necháš v spálni celý deň zatemnené okná. Tým zabrániš, aby do nej prenikli slnečné lúče a ohrievali ju.

Shutterstock
Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
1
Uups
Haha Haha
7
Haha
Woow Woow
12
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Iný kraj, iný mrav. Tieto veci sa v jednotlivých krajinách chápu úplne inak


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME