Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 6.6.2023
sk
Norbert
cz
Norbert

Spisovateľ, ktorý nazval poľského prezidenta „bláznom“, by podľa súdu nemal byť stíhaný

Żulczyk povedal, že sa mu uľavilo, keď bol „konečne oslobodený“.


Poľský najvyšší súd v utorok podporil skoršie rozhodnutie, že spisovateľ, ktorý na sociálnej sieti označil prezidenta Andrzeja Dudu za „blázna“, by nemal byť stíhaný. Referuje o tom web Politico s odvolaním sa na poľský portál Onet.

Urážka hlavy štátu je v Poľsku trestným činom, za ktorý hrozia až tri roky väzenia. Súd však zamietol odvolanie národnej prokuratúry ako „zjavne neopodstatnené“ a uviedol, že príspevok spisovateľa Jakuba Żulczyka na sociálnej sieti nepredstavuje trestný čin a spôsobil len zanedbateľnú škodu.

Żulczyk povedal, že sa mu uľavilo, keď bol „konečne oslobodený“. „Som veľmi šťastný, že to konečne môžeme dotiahnuť do konca,“ napísal na Facebooku.

V novembri 2020, po prezidentských voľbách v USA, sa Żulczyk sťažoval na Facebooku na spôsob, akým Duda zablahoželal vtedy zvolenému prezidentovi Joeovi Bidenovi k víťazstvu.

Profimedia

Duda povedal, že si počká, kým Zbor voliteľov v USA odovzdá hlasy pre nového prezidenta, aj keď v tej chvíli už bolo jasné, že voľby vyhrá, a mnohí svetoví politici mu už zablahoželali. „Joe Biden je 46. prezidentom Spojených štátov. Andrzej Duda je blázon,“ napísal vtedy Żulczyk.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje