Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 25.9.2023
sk
Vladislav
cz
Zlata

Spoločnosť Apple predstavila horúce novinky. Môžeš si dovoliť nový iPhone 15?

Na trh prichádza iPhone 15 aj nová generácia inteligentných hodiniek.


Na včerajšej dlhoočakávanej konferencii predstavila spoločnosť Apple kopec lákavých noviniek, nad ktorými fanúšikovia moderných technológií určite neohrnú nosom. Milovníci nahryznutého jabĺčka si môžu pripraviť peňaženky – na trh si cestu razí nielen iPhone 15, ale aj nová rada inteligentných hodiniek.

iPhone 15 s USB-C

Takmer presne rok po predstavení iPhonu 14 prichádza Apple s jeho nástupcom. Po dizajnovej stránke nebude iPhone 15 ničím revolučným, výraznej zmeny sa však dočkal nabíjací konektor. Lightningu nadobro odzvonilo a podľa nariadení Európskej únie sa nová vlajková loď spoločnosti pýši konektorom USB-C. Pomocou neho bude možné pripojiť aj slúchadlá AirPods, zatiaľ však len na ich nabíjanie.

iPhone 15 má uhlopriečku 6,1 palca, iPhone 15 Plus až 6,7 palca. A cena? Tá asi nikoho neprekvapí. Cena nového iPhonu 15 začína na sume 949 eur pri 128 GB verzii, iPhone 15 Plus štartuje od sumy 1 099 eur. Za najvyššiu verziu klasického iPhonu s úložiskom až 512 GB si zaplatíme 1 329 eur, cena iPhonu 15 Plus s rovnakým úložiskom sa vyšplhá na 1 479 eur.

Priemerná mesačná mzda na Slovensku bola v minulom roku 1 304 eur. Ak ju máš a vydržíš mesiac nepapať, neuvidíš zlaté prasiatko… no iPhone 15 môže byť tvoj.

Apple, predstavenie nových produktov, iPhone 15, cena
Apple

Nová generácia inteligentných hodiniek

Podobne ako iPhone 15, ani Apple Watch 9 nepriniesli na poli dizajnu žiadne inovácie, tešiť sa však možno na ich nové ružové prevedenie. Výdrž batérie budú mať rovnakú ako ich predchodca, teda 18 hodín, po novom bude ale Siri spracovávať všetky požiadavky priamo v hodinkách. Naučila sa dokonca nahlas zosumarizovať, ako sme sa vyspali.

Poháňané budú čipom S9 SiP (System in Package), ktorý ponúka niekoľko nových funkcií. Z nich jednoznačne stojí za zmienku gesto „double tap“, teda dvojité ťuknutie prstom, pomocou ktorého je možné prijať prichádzajúci hovor, ovládať prehrávanie hudby, budík a spúšťať rôzne iné akcie.

Apple, predstavenie nových produktov, Apple Watch 9, cena
Apple

Nezabudlo sa ani na druhú sériu Apple Watch Ultra. Pochvália sa najjasnejším displejom, aký inteligentné hodinky od Apple kedy mali a v úspornom režime ich bude možné používať až 72 hodín vkuse. V tom normálnom 36 hodín. Predobjednať si ich možno za 799 amerických dolárov, teda za zhruba 743 eur.

Životné prostredie im nie je ukradnuté

Apple sa snaží dbať na udržateľnosť a životné prostredie, čo sa do praxe pretavuje nielen využívaním recyklovaných materiálov, ale aj definitívnym upustením od kože. S koženými remienkami k inteligentným hodinkám sa teda môžeme rozlúčiť, nahradí ich celkom nový materiál FineWoven. Aj vďaka nemu sa Apple Watch Series 9 stali prvým uhlíkovo neutrálnym produktom celej spoločnosti.


Tagy:

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.