Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 5.2.2023
sk
Agáta
cz
Dobromila

Výtlky a diery na vozovkách nebudú v tomto prípade problém. Možno sa novým problémom stanú ex-frajeri a ex-frajerky, ktorí ti budú čumieť do izby a veľmi nenápadne ťa sledovať za pomoci tejto novej technologickej vychytávky. Nemusíš sa však báť, máš ešte 2 roky. Spoločnosť vidí oficiálne uvedenie na trh na rok 2023.

JetPack Aviation – známi na trhu?

Spoločnosť JetPack Aviation len prednedávnom oznámila, že historicky prvé spustenie predaja lietajúcich motocyklov je na spadnutie. Vykonali totižto niekoľko úspešných skúšobných letov.

Známi sa stali už v roku 2015, keď CEO spoločnosti David Mayman preletel okolo Sochy slobody (hoci nevynechal napríklad ani Operu v Sydney), využívajúc pri tom firmou vyvinutý jetpack. Išlo o vôbec prvý funkčný jetpack na svete. To odštartovalo vlnu záujemcov o tento unikátny a jedinečný prelet, pričom najmladším letcom bol len 23-ročný študent a najstarším 80-ročný muž.

Profimedia

Spoločnosť preto rozhodne nie je nováčikom na poli leteckých vynálezov. Tím inžinierov a dizajnérov má hneď niekoľko ďalších nápadov vrátane rýchleho leteckého záchranného modulu, ktorý by bolo možné využiť ako v mestách, tak vo vojnou postihnutých územiach.

Zhruba od roku 2018 sa však spoločnosť začala zameriavať na nový divoký plán – prvú lietajúcu motorku na svete.

Model Speeder

Na konštrukciu motorky vyzbierala JetPack Aviation niečo okolo 1,7 milióna eur (2 milióny dolárov). Investorov zaujala táto nezvyčajne odvážna myšlienka, ktorá pochádza od hodnoverného konštruktéra. Ak by to nezvládol JetPack Aviation, tak kto iný? Zatiaľ sa zdá, že investície neboli úplným výstrelom do neznáma a firma vidí oficiálne uvedenie na trh celkom reálne, a to už v roku 2023.

Cena takejto motorky sa pri predobjednávke šplhá na sumu 325-tisíc eur (381-tisíc dolárov). Ultra ľahká verzia motocyklu by mala bez problémov dosiahnuť rýchlosť 96 km/h a na jej riadenie nebude potrebná pilotná licencia.

Profimedia

Spoločnosť sa taktiež zaviazala k používaniu 100 % uhlíkovo neutrálneho paliva. Očakáva sa, že o motocykel bude veľký záujem. Komerčný predaj pre bezpečnostný a verejný sektor bude zahŕňať verzie s odnímateľnými krídlami pre zvýšený dosah, úložné priestory pre vybavenie zdravotníckeho personálu alebo zranených cestujúcich.

Je otázne, ako sa firme podarí tento dopravný prostriedok budúcnosti uviesť na trh a či sa im podarí splniť vlastné predstavy. Zažijeme v roku 2023 začiatok novej dopravnej éry? Bude „okrídlený“ motocykel veľkým prevratom? To všetko ukáže len čas.

Profimedia

Zdroj: Profimedia


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Michaela Rošková
Som externou redaktorkou portálu EMEFKA od februára 2021. Venujem sa najrôznejším témam, no najradšej mám politické perličky a zaujímavé príbehy.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť