Sobota 20.8.2022
sk
Anabela
cz
Bernard

Spoločnosť Meta žaluje Facebook Meta za neoprávnené prevzatie názvu

Spor sa snažili riešiť s Facebookom osem mesiacov, ale bez úspechu.


V októbri minulého roka sa Facebook premenoval na Metu. Teda, aby sme boli presnejší, Facebook aj naďalej ostal Facebookom, ale spoločnosť, ktorá ho vlastní (a okrem neho aj Instagram a ďalšie platformy), prijala názov Meta. Ako ale píše aj portál Unilad, uvedenie nového názvu sa neobišlo bez problémov. Ozvali sa totiž zástupcovia inej spoločnosti, ktorá nesie úplne rovnaký názov.

Ide o spoločnosť, ktorá sa zaoberá rôznymi umeleckými inštaláciami. Jej predstavitelia vyhlásili, že ich stálo mnoho úsilia, aby spoločnosť vybudovali a presadili sa. Vôbec sa im teda nepáči, že ich názov si privlastnil Mark Zuckerberg a jeho technologická korporácia. Rozhodli sa ho teda zažalovať.

Meta, Facebook, súdny spor, názov
Shutterstock

Zuckerberga obviňujú z nekalej súťaže

„Jedna z najmocnejších spoločností na svete si vzala našu identitu bez nášho vedomia,“ vyjadrili sa v oficiálnom vyhlásení. „Po ôsmich mesiacoch bezvýsledných pokusov rokovať s Facebookom po dobrom, nám neostalo nič iné, len na nich podať žalobu. Facebook porušil federálne ochranné známky a práva na ochranné známky spoločnosti META a podieľal sa na nekalej súťaži.

Zástupcovia METY dodali, že Facebook sa tiež „nehanebne zmocnil našej IP“. To, že sa obe spoločnosti volajú rovnako, podľa nich tiež vnesie zmätok medzi zákazníkov. Očakávajú tiež, že keď Facebook spustí ohlásenú virtuálnu realitu Metaverse, bude to pre nich ešte horšie.

Meta, Facebook, súdny spor, názov
Shutterstock

„Staviame sa za budúcnosť nášho odvetvia, aby sme zabezpečili uznanie, ochranu a rešpektovanie práv duševného vlastníctva,“ dodali vedúci METY s tým, že tento názov používajú už od roku 2010. „Tento prípad je o tom, aby Facebook prevzal zodpovednosť za svoje činy a zaviazal sa postupovať eticky a spravodlivo.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť