Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 16.7.2024
sk
Drahomír
, Drahomíra
cz
Luboš
, Liboslav, Luboslav

Skutočne nezvyčajný dezert! Spoločnosť Kraken Rum v spolupráci s charitatívnou organizáciou PADI AWARE Foundation uviedla na trh alkoholický zmrzlinový dezert Ice Clean, informuje portál LADbible. Už na prvý pohľad ale môžeš vidieť, že nejde o obyčajnú zmrzlinu.

Je totiž „vyzdobená“ malými jedlými plastovými vreckami, plechovkami, fľašami a rôznymi inými predmetmi. Tie výrobcovia vytlačili pomocou 3D tlačiarní a chcú tým upozorniť na znečisťovanie oceánov a zákazníkom pripomenúť, aby sa počas dovolenkovej sezóny (a nielen počas nej) správali k prírode ohľaduplne.

How does The Kraken UK aim to raise awareness about the impact of litter on the UK’s oceans and beaches? With…

Posted by Onepegmore on Sunday, August 1, 2021

Mnohí vyrazia na pláže pri moriach, kde ale po sebe zanechajú veľké množstvo odpadu. Odborníci už dlho upozorňujú na obrovské množstvo plastu, ktoré končí v oceánoch a ktoré každoročne zahubí veľa morských živočíchov.

Ak to takto pôjde ďalej, podľa vedcov bude v roku 2050 v oceánoch viac plastu než rýb. Kraken Rum teda touto originálnou zmrzlinou zdôrazňuje potrebu recyklácie, triedenia odpadu a úcty k prírode. Zmrzlinu si zákazníci budú môcť kúpiť vo Veľkej Británii za 1 libru (cca 1,17 eur) na vybraných miestach počas celého augusta.


Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.