Streda 28.9.2022
sk
Václav
cz
Den české státnosti | Václav
, Václava

Ak si túžil mať svadbu so svojou polovičkou na skutočne unikátnom mieste, toto bude niečo pre teba. Spoločnosť Space Perspective čoskoro poskytne možnosť organizovania svadieb vo vesmíre za pomoci meteorologického balóna. Informuje o tom portál CBS News.

Profimedia

Osem cestujúcich

Kapsula nesie názov Neptún a spoločnosť ju prevádzkuje v kozmodróme NASA v Kennedyho vesmírnom stredisku. Bude schopná prepraviť naraz osem ľudí vrátane člena posádky a let bude trvať šesť hodín. Balón ťahajúci kapsulu bude naplnený vodíkom a stúpať bude rýchlosťou 19 kilometrov za hodinu. S cestujúcimi vyletí približne do výšky 30 kilometrov.

Profimedia

Ešte si chvíľu počkáme

Očakáva sa, že skúšobné lety začnú už v roku 2021 a prvé lety prepravujúce cestujúcich približne o tri a pol roka. Ceny leteniek s posádkou ešte neboli stanovené, predstavitelia spoločnosti však vo štvrtok uviedli, že počiatočné ceny budú pravdepodobne okolo 125 000 dolárov (cca 111 500 eur) na cestujúceho, čiže to nebude „zábavka“ pre obyčajných ľudí.

Profimedia

Svadby aj firemné akcie

Zakladateľ a generálny riaditeľ spoločnosti Taber MacCallum hovorí, že na ich kozmickej lodi bude možné organizovať oslavy, svadby či firemné akcie. V zariadení bude bar, kúpeľňa a taktiež wifi pripojenie, čiže sa bude možné spojiť aj so svojimi priateľmi na Zemi.

Generálna riaditeľka Jane Poynter uviedla, že vďaka nim sa ľuďom splní veľký sen, vidieť Zem z vesmíru tak ako astronauti, a to bez toho, aby sa museli nechať do neba vystreliť raketou.

Profimedia

Zdroj: CBC News


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť