Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Streda 8.2.2023
sk
Zoja
cz
Milada

Spoločnosť zaplatí 200 000 dolárov človeku, ktorý ponúkne svoju tvár a hlas robotovi

Záujem je len o "pekné a priateľské tváre".


Je 200-tisíc dolárov dostatočná suma na to, aby si technologickej spoločnosti navždy prepožičal svoju tvár a hlas, ktorú ponesie robot? Nespravil by si to ani za toľko? Alebo by si bol ochotný podeliť sa o svoj vzhľad aj zadarmo? Rusko-americká spoločnosť Promobot ponúka 200-tisíc výmenou za tvár pre jej robota, informuje Gizmodo.

Kritériá už ukončenej súťaže boli jednoduché, avšak výber víťaza bude zrejme veľmi subjektívny. Prihlásiť sa mohli všetci bez ohľadu na pohlavie či etnicitu, avšak podmienkou bol vek nad 25 rokov. Spoločnosť uvádza, že tvár by mala byť „milá a priateľská“, čo je dosť subjektívna charakteristika, ktorej výklad závisí len od dojmov hodnotiacich. Všetci záujemcovia by si mali byť vedomí, že ich robotický dvojník môže vyzerať takto:

Profimedia

Akú úlohu bude robot plniť?

Podľa Promobotu by mal umelý človiečik plniť úlohy napríklad v hoteloch, obchodných domoch a ďalších priestoroch, ktorými sa premelie množstvo ľudí. Pôjde teda o nejakého asistenta, ktorý by mal byť schopný návštevníkov uvítať a nasmerovať ich na vhodné miesto podľa ich potrieb.

Robotický asistent od Promobotu by teda mohol byť niečo ako vrátnik či hosteska. Na rozdiel od živého exponátu zrejme bude mať neustále dobrú náladu, nebude musieť odbiehavať na WC a nebude musieť čeliť ani riziku choroby, čo je aktuálne veľmi veľkou výhodou.

Profimedia

Záujemcov sa našlo viac než dosť

Podarilo sa technologickej firme nájsť dostatok záujemcov? Je to jasné ako facka! Promobot obdržal vyše 20-tisíc správ, po čom prestal prijímať ďalšie a zber záujemcov ukončil. Vybrať z takejto kopy tvárí a hlasov ten najlepší určite nebude jednoduché a bude to predstavovať poriadnu robotu.

Promobot sa na svojom webe poďakoval všetkým tým, ktorí sa do výberu prihlásili. Tým, čo sa zapojiť nestihli, zároveň sľúbil, že nemusia zúfať – spoločnosť má množstvo ďalších projektov pripravených do budúcnosti. Zajtrajšok zrejme poskytne dostatok príležitostí pre tých, ktorí chcú predať svoju podobu technologickej korporácii.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť