Spomalená stránka ti v praxi ukáže, aký žalostne pomalý bol internet v 90. rokoch

Malý výlet do nie tak dávnej minulosti.

Zdroj: profimedia

Ako by si písal semestrálku do školy, ak by neexistoval internet? Niekoho možno táto otázka privedie do rozpakov. Rýchly a stabilný internet je dnes natoľko samozrejmý, že si ani neuvedomujeme, ako ovplyvňuje náš život. Veď bez internetu by si ani nečítal tieto riadky!

Sieť, ktorá pôvodne mala za cieľ zabezpečiť spojenie medzi veliteľskými centrami v prípade ničivého konfliktu, veľmi rýchlo našla civilné uplatnenie. V úplných začiatkoch sa internet využíval v akademickom prostredí a neskôr sa otvoril aj pre súkromné firmy a domácnosti.

Slovensko má internet od roku 1991

Slovensko sa na internet pripojilo v roku 1991 za výdatnej pomoci rakúskeho ministerstva školstva. Aj keď sa internet na Slovensku veľmi rýchlo rozvíjal, v 90. rokoch s ním prišlo do kontaktu stále veľmi málo Slovákov a väčšina zo záujemcov si mohla dovoliť akurát návštevu internetovej kaviarne.

profimedia.sk

Webová stránka, ktorá ťa vráti späť v čase

Pre všetkých tých, ktorí túto dobu nezažili, alebo by si chceli oživiť spomienky na internetový pravek, je tu stránka slowww.ml. Slowww.ml je naprogramovaná tak, aby sa načítavala rýchlosťou 175 bitov za sekundu bez ohľadu na skutočnú rýchlosť tvojho pripojenia. Okrem toho poskytuje niekoľko zaujímavých faktov o rýchlosti internetu v minulosti.

https://slowww.ml/

Stránka napríklad uvádza, že v 90. rokoch podaktorí ľudia takúto rýchlosť považovali za dostatočnú. Priemerný človek dokáže prečítať asi dvadsať písmen za sekundu, takže vyššia rýchlosť prenosu informácií by bola úplne zbytočná!

Internet kedysi slúžil len na vzdelávanie

To bolo v čase, keď mnohí považovali internet za čisto edukačný nástroj a nedokázali predpovedať príchod memes alebo filmov pre dospelých. Pravda je taká, že štipľavý online obsah výrazne ovplyvnil rozvoj internetu a prispel k rozšíreniu počtu jeho používateľov z niekoľkých stoviek na miliardy…

shutterstock

Ak človek aspoň trocha rozumie angličtine a technológiám, tak aj krátka návšteva slowww.ml ho presvedčí o tom, ako rýchlo technológie napredujú. Dnes je internetové pripojenie dostupné aj v najzaostalejších krajinách sveta a už o pár rokov budeme online doslova všetci. Či to ľudstvu pomôže, alebo uškodí, to ukáže len čas.

Reagujte!
Grr Grr
2
Grr
Fuuj Fuuj
4
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
3
Jeej
Uups Uups
2
Uups
Haha Haha
9
Haha
Woow Woow
4
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Pizzeria zverejnila fotku nedojedenej pizze po zákazníčke. Ľudia ju nazvali monštrom

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME