Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 10.12.2023
sk
Radúz
cz
Julie
, Julia, Juliana

Staré dobré školské časy. Všetci ti hovorili, že ti jedného dňa budú chýbať a ty si im neveril, ale teraz si na ne predsa rád zaspomínaš. Preto sme si dnes pre teba pripravili tento nostalgický článok. V spolupráci s naším šikovným ilustrátorom sme dali dokopy niekoľko vecí, z ktorých učitelia šaleli, preto sme ich museli v laviciach skrývať. A ak si nepatril k tým, čo sa hlásili ešte skôr, ako učiteľ položil otázku, určite sa v nich nájdeš.

1. Mobil

Mobily. Najprv prvé s hadíkom, neskôr tie s infračerveným portom, vďaka ktorým ste nad posielaním jednej pesničky strávili celú veľkú prestávku, a potom také, aké používame dnes. Tie s internetom, vďaka ktorému ťa mohli ľudia otravovať prakticky nonstop a ty si len sedel v jednom kŕči a dúfal, že si nikto nevšimne, ako ti vibrujú nohavice (znie to podstatne horšie, ako pôvodne malo). „Mobil má byť počas školy vypnutý,“ stálo v školskom poriadku, ale táto klauzula bola asi taká dôležitá ako stierače na ponorke. Všetci to mali v paži.

ArtCave Maniac / EMEFKA

2. Kresba učiteľky

Netvár sa, že si to nikdy neurobil. Keď ťa už omrzelo dokresľovať fúzy postavám v učebnici, pustil si sa do detailného portrétu prednášajúcej učiteľky, a že si sa teda rozhodne nesnažil, aby si to mohla dať zarámovať na stenu. Akoby už teraz nebola priestorovo výrazná asi ako tank, pridal si jej ešte minimálne tridsať kilo, čierne zuby a prsia, ktorými by mohla zametať ulicu. To bola hanba, keď si si ponorený do svojho umenia nevšimol, že sa prechádza smerom k tvojej lavici…

ArtCave Maniac / EMEFKA

3. Tajné papieriky

Tajné lístočky s vyznaniami lásky. Ak toto slovné spojenie nesumarizuje celé tvoje školské časy, tak potom hádam už nič. Dievčatá, ktoré ešte len čakali na rozkvet, po ničom inom netúžili, tie pekné ich zato mali plný peračník. Chlapci sa predbiehali, kto jej na zdrap papiera vyleje srdiečko ako prvý, ale po kreatívnej stránke to teda nebolo nič moc. „Anička, páčim sa ti? Zakrúžkuj áno alebo nie.“ To bol stres, keď celý vývin tvojho milostného života závisel od toho, či jej bude písať pero.

ArtCave Maniac / EMEFKA

4. Prenosná hracia konzola

Ak si mal Nintendo alebo PSP-čko, tak presne vieš, o čom je reč. Keď ti ho vaši kupovali, trvali na tom, že do školy ho nosiť nebudeš, ale ani oni predsa nemôžu byť takí naivní. So spolužiakom ste sa krčili za otvorenou učebnicou v stojane (vynález storočia, odporúča 10 z 10 študentov), vraždili virtuálne príšerky a všetko bolo krásne, až kým jeden z vás nezakričal víťazné „jo!“, ktoré počuli hádam aj na vrátnici. A mali ste po chlebe.

ArtCave Maniac / EMEFKA

5. Žuvačka

Stačí sa pozrieť na spodok lavice a hneď je jasné, že prevaľovanie sladkej hmoty v ústach patrí k veľmi populárnym študentským koníčkom. Učitelia pre to však nemali veľa pochopenia. Každé jedlo bolo na hodine tabu, ale žuvačka ešte dvojnásobne. „Hojdáš sa na stoličke a ešte aj žuješ žuvačku. Keď spadneš, zadrhneš sa a ja pôjdem do basy!“ kričala po tebe profesorka matematiky a ty si ju v pude sebazáchovy radšej prehltol. Bohvie, možno ti kysne v bruchu dodnes.

ArtCave Maniac / EMEFKA

6. Časopis alebo komiks

Človek by povedal, že učiteľ bude rád, keď zistí, že jeho študenti javia záujem aj o čítanie iných vecí ako jedálneho lístka na nasledujúci týždeň, ale očividne nie. Rozvíjať slovnú zásobu si môžeš po škole, na hodine sa máš sústrediť. Lenže ty si sa celý mesiac triasol nadšením, ako si prečítaš sexuálnu poradňu pani Hanky v bravíčku, ktorá radí dievčatám, do ktorého otvoru pichnúť tampón, aby to malo želaný efekt. A teraz, keď ho máš konečne v rukách, to rozhodne nebudeš odkladať.

ArtCave Maniac / EMEFKA

Tagy:

Michal Kozár
Na portále Emefka sa venujem kresleniu komiksových článkov a obrázkov. V kresbách sa snažím vtipným štýlom podať životné situácie, ľudské výrazy, príbehy, či emócie. Mojou hlavnou úlohou je zachytiť dej v čo najjednoduchšej, no zároveň vtipnej forme. Kreativitou dodávam člankom jedinečnosť a výraz.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.