Spomienka na školské časy. Toto všetko si sa kedysi snažil pred učiteľmi skrývať

Pamätáš si ešte na super tajné lístočky s vyznaniami lásky?

Zdroj: ArtCave Maniac / EMEFKA

Staré dobré školské časy. Všetci ti hovorili, že ti jedného dňa budú chýbať a ty si im neveril, ale teraz si na ne predsa rád zaspomínaš. Preto sme si dnes pre teba pripravili tento nostalgický článok. V spolupráci s naším šikovným ilustrátorom sme dali dokopy niekoľko vecí, z ktorých učitelia šaleli, preto sme ich museli v laviciach skrývať. A ak si nepatril k tým, čo sa hlásili ešte skôr, ako učiteľ položil otázku, určite sa v nich nájdeš.

1. Mobil

Mobily. Najprv prvé s hadíkom, neskôr tie s infračerveným portom, vďaka ktorým ste nad posielaním jednej pesničky strávili celú veľkú prestávku, a potom také, aké používame dnes. Tie s internetom, vďaka ktorému ťa mohli ľudia otravovať prakticky nonstop a ty si len sedel v jednom kŕči a dúfal, že si nikto nevšimne, ako ti vibrujú nohavice (znie to podstatne horšie, ako pôvodne malo). „Mobil má byť počas školy vypnutý,“ stálo v školskom poriadku, ale táto klauzula bola asi taká dôležitá ako stierače na ponorke. Všetci to mali v paži.

ArtCave Maniac / EMEFKA

2. Kresba učiteľky

Netvár sa, že si to nikdy neurobil. Keď ťa už omrzelo dokresľovať fúzy postavám v učebnici, pustil si sa do detailného portrétu prednášajúcej učiteľky, a že si sa teda rozhodne nesnažil, aby si to mohla dať zarámovať na stenu. Akoby už teraz nebola priestorovo výrazná asi ako tank, pridal si jej ešte minimálne tridsať kilo, čierne zuby a prsia, ktorými by mohla zametať ulicu. To bola hanba, keď si si ponorený do svojho umenia nevšimol, že sa prechádza smerom k tvojej lavici…

ArtCave Maniac / EMEFKA

3. Tajné papieriky

Tajné lístočky s vyznaniami lásky. Ak toto slovné spojenie nesumarizuje celé tvoje školské časy, tak potom hádam už nič. Dievčatá, ktoré ešte len čakali na rozkvet, po ničom inom netúžili, tie pekné ich zato mali plný peračník. Chlapci sa predbiehali, kto jej na zdrap papiera vyleje srdiečko ako prvý, ale po kreatívnej stránke to teda nebolo nič moc. „Anička, páčim sa ti? Zakrúžkuj áno alebo nie.“ To bol stres, keď celý vývin tvojho milostného života závisel od toho, či jej bude písať pero.

ArtCave Maniac / EMEFKA

4. Prenosná hracia konzola

Ak si mal Nintendo alebo PSP-čko, tak presne vieš, o čom je reč. Keď ti ho vaši kupovali, trvali na tom, že do školy ho nosiť nebudeš, ale ani oni predsa nemôžu byť takí naivní. So spolužiakom ste sa krčili za otvorenou učebnicou v stojane (vynález storočia, odporúča 10 z 10 študentov), vraždili virtuálne príšerky a všetko bolo krásne, až kým jeden z vás nezakričal víťazné „jo!“, ktoré počuli hádam aj na vrátnici. A mali ste po chlebe.

ArtCave Maniac / EMEFKA

5. Žuvačka

Stačí sa pozrieť na spodok lavice a hneď je jasné, že prevaľovanie sladkej hmoty v ústach patrí k veľmi populárnym študentským koníčkom. Učitelia pre to však nemali veľa pochopenia. Každé jedlo bolo na hodine tabu, ale žuvačka ešte dvojnásobne. „Hojdáš sa na stoličke a ešte aj žuješ žuvačku. Keď spadneš, zadrhneš sa a ja pôjdem do basy!“ kričala po tebe profesorka matematiky a ty si ju v pude sebazáchovy radšej prehltol. Bohvie, možno ti kysne v bruchu dodnes.

ArtCave Maniac / EMEFKA

6. Časopis alebo komiks

Človek by povedal, že učiteľ bude rád, keď zistí, že jeho študenti javia záujem aj o čítanie iných vecí ako jedálneho lístka na nasledujúci týždeň, ale očividne nie. Rozvíjať slovnú zásobu si môžeš po škole, na hodine sa máš sústrediť. Lenže ty si sa celý mesiac triasol nadšením, ako si prečítaš sexuálnu poradňu pani Hanky v bravíčku, ktorá radí dievčatám, do ktorého otvoru pichnúť tampón, aby to malo želaný efekt. A teraz, keď ho máš konečne v rukách, to rozhodne nebudeš odkladať.

ArtCave Maniac / EMEFKA

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
6
Fuuj
Fňuk Fňuk
1
Fňuk
Jeej Jeej
2
Jeej
Uups Uups
4
Uups
Haha Haha
86
Haha
Woow Woow
1
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Veci, ktoré sme videli vo filmoch, no u nás sme ich nikdy nemali


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME