Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 22.4.2024
sk
Slavomír
cz
Evženie
, Evžénie

Spôsobí Primark na Slovensku ďalší nákupný ošiaľ? Poznáme termín jeho otvorenia

Eurovea sa stane najväčším a najkomplexnejším nákupným centrom na Slovensku.


Už o pár mesiacov sa Eurovea stane najväčším a najkomplexnejším nákupným centrom na Slovensku, keď na ploche 85 000 m2 ponúkne návštevníkom 320 obchodov, reštaurácií, barov a kaviarní. Aktuálne prebiehajú na stavbe novej budovy nákupného centra a jeho okolia rušné dokončovacie práce, kolaudácie a prípravy pred májovým otvorením.

V interiéri nákupnej pasáže je položená dlažba, montuje sa mobiliár a kiosky. Tento mesiac sa začne s upratovaním a dolaďovaním spoločných priestorov. „To isté platí aj pre našich nájomcov, ktorí si momentálne upravujú a zariaďujú svoje obchodné jednotky, alebo sa pripravujú na kolaudácie,“ hovorí Katarína Paule, leasingová manažérka Eurovea.

Otvárať sa však bude postupne

„Niektorých súčasných nájomcov sme relokovali alebo im poskytli možnosť zväčšiť svoj priestor, preto prvé značky začnú otvárať už skôr v aktuálnej nákupnej pasáži. Väčšina obchodov, vrátane írskeho odevného reťazca Primark, otvorí v máji a ďalšie sa pridajú postupne. Zákazníkom tak budeme prinášať každý mesiac niečo nové,“ vysvetľuje podrobnosti otvorenia Katarína Paule.

Výstavba rozšírenia nákupného centra Eurovea začala ešte v roku 2019. „Za päť rokov výstavby nás postretlo veľa situácií, ktoré sa nedali predvídať – ako napríklad pandémia Covid-19, ktorá zastavila dodávky od našich zahraničných partnerov, spôsobila výpadky pracovnej sily a určité formy obmedzení s obrovským dopadom na náš časový harmonogram. Sme preto nesmierne radi, že sa nám podarilo posunúť otvorenie extenzie nákupného centra iba o mesiac. Pri tak obrovskom projekte to považujeme za úspech,“ vysvetľuje projektový manažér JTRE Luboš Kaštan.

Profimedia

Dokončuje sa aj okolie nákupného centra

Denne je na stavbe okolo päťsto pracovníkov. Najväčší progres je viditeľný na Pribinovej ulici, ktorá sa postupne mení na moderný mestský bulvár s námestím priamo pred hlavným vstupom do nákupného centra. Tam sa práve dokončujú tri oddychové zóny, takzvané ostrovčeky zelene oválneho tvaru lemované lavičkami. Cez dva z nich bude spontánne pretekať voda rôznymi smermi. Takto zakomponovaná fontána a zvuk vody odkazujú na element vody, ktorý je s Eurovea spojený už od jej vzniku.

Skutočné príbehy, z ktorých mrazí. Petra brala so synom drogy, Rado sa pred dieťaťom váľal opitý na zemi

Odporúčame prečítať:

Skutočné príbehy, z ktorých mrazí. Petra užívala so synom drogy, Rado sa pred dieťaťom váľal opitý na zemi

Tok Dunaja symbolizuje tiež ikonická sklenená strecha pretekajúca medzi administratívnou budovou PRIBINOVA 34 a rezidenciami RIVERSIDE lemujúcimi dunajskú promenádu. Prirodzene prepája existujúcu a novú budovu nákupnej pasáže. Tento dominantný prvok bol použitý aj na novovybudovanom bulvári Pribinova, na prestrešení vjazdov a výjazdov do podzemnej garáže, aby dizajnovo prepájal exteriér s nákupnou pasážou.

Strechu nákupného centra dopĺňa výsadba, ktorá je už dokončená. Celková plocha zelenej strechy je 3 942 m2, čo je takmer veľkosť futbalového ihriska. Na vegetačnej streche sa strieda mix tráv a skalničiek, 6 druhov rozchodníka, 20 druhov rôznych bylín a niekoľko druhov okrasných tráv. Práce finišujú aj na obľúbenej promenáde. „Predĺžená promenáda bude hotová pri otvorení až po mrakodrap a koncom leta ju oživí nové vizuálne dielo Octahedral Body od Viktora Freša, ktoré vybrala odborná porota spomedzi 25 návrhov českých a slovenských umelcov vo verejnej súťaži,“ dopĺňa projektový manažér JTRE Luboš Kaštan.

TASR

Eurovea sa po otvorení stane najväčším a najkomplexnejším nákupným centrom na Slovensku, keď na ploche 85 000 m2 ponúkne návštevníkom 320 obchodov, reštaurácií, barov a kaviarní. Kľúčovým nájomcom novej časti bude dvojpodlažná predajňa írskeho módneho reťazca Primark, ktorý tam otvorí svoju prvú prevádzku na Slovensku. Nová stravovacia zóna sa zdvojnásobí. S kapacitou 1 156 miest, doplnená o štýlový Food Hall vytvorí spolu so 16 reštauráciami na promenáde pri Dunaji najväčšiu gastro destináciu na Slovensku. Rozrastie sa aj multikino Cinema City, ktoré bude mať po rekonštrukcii 17 sál a úplne nový VIP koncept.


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.