Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 28.11.2022
sk
Henrieta
cz
René
, Renée

Vyrastať so súrodencom je takpovediac škola života. Je jedno, či máš toho najlepšieho súrodenca na svete, keď ste boli malí, určite ste si vzájomne robili zle. Takto to jednoducho funguje.

Deti vedia byť naozaj poriadne kruté, a preto okrem klasických bitiek existuje viacero iných spôsobov, ako si vedia súrodenci strpčovať život.

Ukrývanie vecí

Je úplne jedno, či si bol starším alebo mladším súrodencom, vždy si každý z vás našiel spôsob, ako robiť tomu druhému zle. Jedným z nich bolo ukrývanie vecí. Obľúbených hračiek, plyšákov a ani sladkosti neboli výnimkou. Keď ich ten druhý hľadal, tak si mu povedal, že netušíš, kde to je. Prípadne si mu tú vec držal vysoko nad hlavou, lebo ten chudák krpec tam nedočiahol.

Zakrývanie svetielka na televízore

Chcel si si pozrieť svoju obľúbenú rozprávku a už ti to bolo divné, že si sa nemusel s bratom či sestrou biť o ovládač. Samozrejme, nič v živote súrodenca nie je také jednoduché, ako sa na prvý pohľad zdá. Keď si sa už konečne zmocnil ovládača, tak ti ten druhý zakrýval svetielko na televízore.

Rozdeľovanie sladkostí

Akonáhle ste si mali nejakú sladkosť rozdeliť na polovicu, tak v prípade, že bola jedna polovica o milimeter väčšia, tak si ju bral ten starší. Pri akejkoľvek sladkosti mal ten starší dve tretiny a ty zvyšok. Ešte si musel byť rád, že si od neho nedostal výprask.

Kradnutie vecí

Okrem ukrývania vecí ste si ich aj kradli. Ten moment, keď ste v obchode a mama vám dá na výber. Obaja si vyberiete niečo iné, no doma zatúžiš práve po veci toho druhého. Nepozorovane sa vytratíš a potichu mu tú vec ukradneš. Potom ho psychologicky so svojimi manipulatívnymi schopnosťami presvedčíš o tom, že to jednoducho stratil.

Hodenie to na toho druhého

Keď mamka skočila do vašej hádky, tak najčastejší argument bol: „To on začal!“ Mama vám hneď odpovedala, že jej je jedno, kto začal a že ten starší má mať viac rozumu. Oboch vás splieskala a čušali ste ako voš pod chrastou vo svojej izbe. Stačilo pár minút a už ste znova boli kamoši.

Zhadzovanie pred kamarátmi

Za tým starším prišli kamaráti a ty ako mladší súrodenec si sa s nimi chcel hrať. Na chvíľu sa nad tebou zľutovali, ale tvoj súrodenec si z teba neustále robil posmešky. Tak si sa išiel radšej hrať sám.

Vydieranie

Mladší a slabší súrodenci nemali žiadne lepšie zbrane ako vydierať toho druhého. Starší brat či sestra chodili potajomky von a ty si o tom ako mladší súrodenec vedel. Skvelá páka na to, aby si ho presvedčil, že ťa chce pustiť hrať sa na jeho počítači. Stačilo zakričať: „mamiiiiiiiii…“, a hneď si ho presvedčil.

Titulná fotka: Annie Spratt, Unsplash


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť