Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 18.6.2024
sk
Vratislav
cz
Milan, Milana

Slovenská vláda prijala ďalšiu vlnu opatrení, ktoré musí, žiaľ, aj kvôli nedisciplinovanosti mnohých ľudí stále sprísňovať. Momentálne sa hovorí aj o tom, že sa obmedzia vychádzky ľudí. Aj napriek vážnosti situácie sa nájde obrovské množstvo ľudí, ktorí konajú vo viacerých aspektoch nezodpovedne. Práve k takýmto ľuďom sa prihovára aj lekárka Pavla z Česka vo svojom výstižnom statuse. 

Status, ktorý by sme si mali vziať k srdcu

Doktori a celý zdravotnícky personál to má momentálne veľmi ťažké. Akoby však nestačilo, že sa nemajú čas poriadne vyspať, najesť ani ísť na toaletu, sťažujú im to aj mnohí nezodpovední ľudia. Ako aj Pavla vo svojom statuse spomína, je pravda, že keď sa rozhodovala stať doktorkou, vedela, že to bude náročné. 

Beztak náročnú situáciu, ktorá postihla mnohé nemocnice, ľudia svojím správaním zhoršujú. Pavla vo svojom statuse píše, že ľudia chodia do nemocnice na výtery aj napriek tomu, že nemajú symptómy, čím sa ešte viac dostávajú do rizika nákazy koronavírusom. 

Spomína tiež to, ako ľudia klamú pri volaní sanitiek, čo malo aj u nás na Slovensku za dôsledok nakazenie mnohých tímov zdravotníkov. Prípadne si volajú sanitky zbytočne, plytvajú energiou zdravotníkov, ale aj materiálmi, ktorých momentálne nie je dostatok.

Okrem toho spomína, že im volá nespočetné množstvo ľudí, ktorí na ňu do telefónu kričia, akoby to malo nejak pomôcť. Pričom doktori nedokážu ovplyvniť momentálnu situáciu ani rozhodnutia vlády, píše Pavla. Na konci statusu ľudí prosí o to, aby sa správali rozumne a zároveň ľudsky.

Tento status si zakrátko získal viac než 70-tisíc zdieľaní a tisíce komentárov. Zväčša sa medzi komentujúcimi našli práve ľudia, ktorí doktorke a zdravotníkom vyjadrovali svoju vďaku.


Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.