Spoveď lekárky z Česka by si mal prečítať každý, kto pochybuje o koronavíruse

Toto ti rozhodne otvorí oči.

Zdroj: Ani Kolleshi, Unsplash

Slovenská vláda prijala ďalšiu vlnu opatrení, ktoré musí, žiaľ, aj kvôli nedisciplinovanosti mnohých ľudí stále sprísňovať. Momentálne sa hovorí aj o tom, že sa obmedzia vychádzky ľudí. Aj napriek vážnosti situácie sa nájde obrovské množstvo ľudí, ktorí konajú vo viacerých aspektoch nezodpovedne. Práve k takýmto ľuďom sa prihovára aj lekárka Pavla z Česka vo svojom výstižnom statuse. 

Status, ktorý by sme si mali vziať k srdcu

Doktori a celý zdravotnícky personál to má momentálne veľmi ťažké. Akoby však nestačilo, že sa nemajú čas poriadne vyspať, najesť ani ísť na toaletu, sťažujú im to aj mnohí nezodpovední ľudia. Ako aj Pavla vo svojom statuse spomína, je pravda, že keď sa rozhodovala stať doktorkou, vedela, že to bude náročné. 

Beztak náročnú situáciu, ktorá postihla mnohé nemocnice, ľudia svojím správaním zhoršujú. Pavla vo svojom statuse píše, že ľudia chodia do nemocnice na výtery aj napriek tomu, že nemajú symptómy, čím sa ešte viac dostávajú do rizika nákazy koronavírusom. 

Spomína tiež to, ako ľudia klamú pri volaní sanitiek, čo malo aj u nás na Slovensku za dôsledok nakazenie mnohých tímov zdravotníkov. Prípadne si volajú sanitky zbytočne, plytvajú energiou zdravotníkov, ale aj materiálmi, ktorých momentálne nie je dostatok.

Okrem toho spomína, že im volá nespočetné množstvo ľudí, ktorí na ňu do telefónu kričia, akoby to malo nejak pomôcť. Pričom doktori nedokážu ovplyvniť momentálnu situáciu ani rozhodnutia vlády, píše Pavla. Na konci statusu ľudí prosí o to, aby sa správali rozumne a zároveň ľudsky.

Tento status si zakrátko získal viac než 70-tisíc zdieľaní a tisíce komentárov. Zväčša sa medzi komentujúcimi našli práve ľudia, ktorí doktorke a zdravotníkom vyjadrovali svoju vďaku.

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
22
Fňuk
Jeej Jeej
1
Jeej
Uups Uups
1
Uups
Haha Haha
1
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
10 strhujúcich a napínavých filmov o epidémiách a smrtiacich vírusoch

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME