Utorok 5.7.2022
sk
Sviatok svätého Cyrila a Metoda | Cyril, Metod
cz
Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje | Cyril, Metoděj

Slovenská vláda prijala ďalšiu vlnu opatrení, ktoré musí, žiaľ, aj kvôli nedisciplinovanosti mnohých ľudí stále sprísňovať. Momentálne sa hovorí aj o tom, že sa obmedzia vychádzky ľudí. Aj napriek vážnosti situácie sa nájde obrovské množstvo ľudí, ktorí konajú vo viacerých aspektoch nezodpovedne. Práve k takýmto ľuďom sa prihovára aj lekárka Pavla z Česka vo svojom výstižnom statuse. 

Status, ktorý by sme si mali vziať k srdcu

Doktori a celý zdravotnícky personál to má momentálne veľmi ťažké. Akoby však nestačilo, že sa nemajú čas poriadne vyspať, najesť ani ísť na toaletu, sťažujú im to aj mnohí nezodpovední ľudia. Ako aj Pavla vo svojom statuse spomína, je pravda, že keď sa rozhodovala stať doktorkou, vedela, že to bude náročné. 

Beztak náročnú situáciu, ktorá postihla mnohé nemocnice, ľudia svojím správaním zhoršujú. Pavla vo svojom statuse píše, že ľudia chodia do nemocnice na výtery aj napriek tomu, že nemajú symptómy, čím sa ešte viac dostávajú do rizika nákazy koronavírusom. 

Spomína tiež to, ako ľudia klamú pri volaní sanitiek, čo malo aj u nás na Slovensku za dôsledok nakazenie mnohých tímov zdravotníkov. Prípadne si volajú sanitky zbytočne, plytvajú energiou zdravotníkov, ale aj materiálmi, ktorých momentálne nie je dostatok.

Okrem toho spomína, že im volá nespočetné množstvo ľudí, ktorí na ňu do telefónu kričia, akoby to malo nejak pomôcť. Pričom doktori nedokážu ovplyvniť momentálnu situáciu ani rozhodnutia vlády, píše Pavla. Na konci statusu ľudí prosí o to, aby sa správali rozumne a zároveň ľudsky.

Tento status si zakrátko získal viac než 70-tisíc zdieľaní a tisíce komentárov. Zväčša sa medzi komentujúcimi našli práve ľudia, ktorí doktorke a zdravotníkom vyjadrovali svoju vďaku.


Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť