Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Štvrtok 1.12.2022
sk
Edmund
cz
Iva

Upozorniť na problémy vo verejnom priestore sa dá rôznymi spôsobmi. Neznámy obyvateľ dediny Steeton v anglickom grófstve West Yorkshire už mal plné zuby toho, v akom dezolátnom stave sú tamojšie cesty. Ako uvádza aj portál LADbible, dotyčný sa rozhodol na problém upozorniť svojsky. Na cestu plnú dier nasprejoval nápis: „Aj na P*rnHube som videl lepšie zaplnené diery.“

Prirovnanie k známej stránke pre dospelých síce mnohých obyvateľov pohoršilo, avšak našli sa aj takí, ktorí boli odkazom pobavení. A ako zdôraznili, sprejer sa týmto štýlom snažil upozorniť na hroznú kvalitu ciest a vyburcovať zodpovedných ľudí k náprave. Cesta sa skutočne pred pár mesiacmi upravovala, ale na vyplnených dierach ostali viditeľné stopy vyblednutého asfaltu. Majiteľ miestneho baru Goats Head Pub Scott Goodwin neznámemu sprejerovi sľúbil pivo zdarma.

„Každý je zhnusený tým hrozným stavom ciest,“ uviedol. „Je to hanba a malo by sa to napraviť čím skôr.“ Spomenul tiež, že o nápise živo debatuje celá dedina. Niektorí obyvatelia si ale neodpustili kritiku. Len kúsok od nápisu sa totiž nachádza materská škola, cez cestu teda často prechádzajú rodičia s deťmi.

Deti im tak po prečítaní nápisu kladú rôzne nepríjemné otázky. Dá sa teda pochopiť, že podobne ladený nápis asi nie je v tejto lokalite úplne vhodný. Rada mestečka už potvrdila, že pracuje na odstránení nápisu. Prisľúbila tiež rýchle opravenie ciest.

In Yorkshire, England… anonymous graffiti… from pics


Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť