Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 22.4.2024
sk
Slavomír
cz
Evženie
, Evžénie

Upozorniť na problémy vo verejnom priestore sa dá rôznymi spôsobmi. Neznámy obyvateľ dediny Steeton v anglickom grófstve West Yorkshire už mal plné zuby toho, v akom dezolátnom stave sú tamojšie cesty. Ako uvádza aj portál LADbible, dotyčný sa rozhodol na problém upozorniť svojsky. Na cestu plnú dier nasprejoval nápis: „Aj na P*rnHube som videl lepšie zaplnené diery.“

Prirovnanie k známej stránke pre dospelých síce mnohých obyvateľov pohoršilo, avšak našli sa aj takí, ktorí boli odkazom pobavení. A ako zdôraznili, sprejer sa týmto štýlom snažil upozorniť na hroznú kvalitu ciest a vyburcovať zodpovedných ľudí k náprave. Cesta sa skutočne pred pár mesiacmi upravovala, ale na vyplnených dierach ostali viditeľné stopy vyblednutého asfaltu. Majiteľ miestneho baru Goats Head Pub Scott Goodwin neznámemu sprejerovi sľúbil pivo zdarma.

„Každý je zhnusený tým hrozným stavom ciest,“ uviedol. „Je to hanba a malo by sa to napraviť čím skôr.“ Spomenul tiež, že o nápise živo debatuje celá dedina. Niektorí obyvatelia si ale neodpustili kritiku. Len kúsok od nápisu sa totiž nachádza materská škola, cez cestu teda často prechádzajú rodičia s deťmi.

Deti im tak po prečítaní nápisu kladú rôzne nepríjemné otázky. Dá sa teda pochopiť, že podobne ladený nápis asi nie je v tejto lokalite úplne vhodný. Rada mestečka už potvrdila, že pracuje na odstránení nápisu. Prisľúbila tiež rýchle opravenie ciest.

In Yorkshire, England… anonymous graffiti… from pics


Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.