Sprievodca Nikolami: 7 typov Nikol a jednoduchý návod na to, ako ich rozoznať

Krátky sprievodca Nikolami pre všetkých, ktorí ich ešte stále nevedia rozlišovať.

Zdroj: Koláž EMEFKA

Krátky sprievodca Nikolami, ich charakteristikou a správaním alebo v skratke vedomosti, ktorých sa vám v škole nedostane.

1. Instagramová Nikola

Instagramová Nikola, krycie meno aj Nikola obyčajná, je asi najrozšírenejším druhom z tejto inteligenčne neobdarenej skupiny jedincov, ktoré sa v odbornej terminológii nazývajú Nikolovce. Rovnako ako iné Nikoly sa vyznačuje prázdnotou v dutine lebečnej, no na rozdiel od iných sa o tento nevyplnený priestor rozhodla podeliť s celým svetom prostredníctvom sociálnych sietí.

Stačí jeden jediný pohľad na jej profil a okamžite odhalíte, že máte dočinenia konkrétne s ňou. Na jej fotografiách možno pozorovať správanie charakteristické pre tento druh, ktoré, hoci hraničí s mentálnou poruchou, nikdy nebolo oficiálne zaradené do počiatočných príznakov demencie.

Do tejto skupiny patrí napríklad vydúvanie vrchnej pery, špúlenie kompletne celej papule, fotenie si umelých gélových nechtov, ktoré jej šikmooký imigrant z Miletičky nalepil nakrivo a širokospektrálne portfólio jej ritných poliek z každého existujúceho uhla pod rôznym nasvietením. Pravdepodobne vlastní Starbucks vernostnú kartu a súloží za lajky, no tieto skutočnosti neboli vedecky potvrdené.

Koláž EMEFKA

2. Nikola hľadajúca sponzoring

Nikola, u ktorej neabsentuje schopnosť racionálne uvažovať, a dokonca ani snaha niečo so svojím životom robiť, len výsledok, na ktorý tieto dva faktory upriamuje, je prinajmenšom nešťastný. Študent z Univerzity v Oxforde, ktorý príčinám správania Nikol, hľadajúcich okamžitý a doživotný sponzoring, obetoval celú svoju diplomovú prácu, napokon dospel k zaujímavému výsledku.

Činy, ktorými sa tento druh Nikoly prejavuje – výber partnera na základe výpisu z jeho bankového účtu, orientácia zásadne na starších jedincov opačného pohlavia a následné súloženie s dedkom a jeho chlpatým chrbtom až do konca jeho dní – sú spôsobené konfliktom ich základných dvoch existenčných potrieb. Mať peniaze a nepracovať.

Na základe poznatkov zozbieraných počas dvoch semestrov svojho vysokoškolského štúdia sa napokon pokúsil bežným smrteľníkom priblížiť myšlienkové pochody týchto Nikol v knihe Ako si nikdy v živote nezlomiť necht, ktorej súčasťou je aj anonymný rozhovor. V ňom sa sama Nikola hľadajúca sponzoring priznala, že omnoho viac ako vlastnú hrdosť, si váži veci hmotného charakteru. Za hrdosť si vraj totiž „dovolenku na Bali nekúpiš, môj pekný“.

Koláž EMEFKA

3. Päťkorunová Nikola

Existenciu tejto Nikoly môžeme pripísať na zoznam zlyhaní ľudského faktoru. Pôvodne mala byť totiž Päťkorunová Nikola len limitovanou edíciou expedovanou výhradne do edukačných múzeí, zaoberajúcimi sa poruchami v ľudskom vývoji a ich následkami. Bohužiaľ, pracovníci továrne na výrobu a spracovanie plastov neporozumeli správne nariadeniam vedenia, a tak sa z limitovanej edície stala séria piatich miliónov chybných kópií, ktoré sa svetom šíria ako epidémia skazy.

Keďže tento druh bol len výsledkom výrobnej chyby, jedinci neboli obdarení žiadnymi špeciálnymi schopnosťami, ktoré by napomáhali ich prežitiu a začleneniu do spoločnosti. Koncentruje sa na miestach s vysokým výskytom čínskych obchodov a v nich za prijateľné ceny nakupujú veci nevyhnutné pre život – legíny s leoparďou potlačou, ktorú tento vysoko nevzdelaný druh označuje za „tigriu“.

Ďalej si tú falzifikáty produktov od svetoznámych návrhárov a parfumy páchnuce po mužskom podpazuší po hodine sauny. Avšak, treba ich rešpektovať, pretože hoci sa ich život začal omylom, všetky z nich sa narodili ako originály. A kto sa narodí ako originál, nezomrie ako kópia.

Koláž EMEFKA

4. Nikola karieristka

Portál zhromažďujúci všetky pracovné ponuky v strednej Európe na jednom mieste, uverejnil v januári tohto roku výsledky minuloročných štatistík. Čísla týchto štatistík hovorili jasne – čím vyššia je úroveň jazykových schopností človeka, tým lepšie postavenie v pracovnej hierarchii môže dosiahnuť.

Problém však nastal v interpretácii tejto myšlienky Nikole karieristke, ktorá si pod pojmom jazykové schopnosti automaticky predstavila vec jej srdcu najbližšiu, a teda v snahe riadiť sa týmto múdrom, skončila omylom pod stolom generálneho riaditeľa. Kamerové záznamy dokazujú, že pôvodne hľadala spadnuté pero.

Lenže muž opantaný vlastnou mocou a úspechom za stolom, rozhodol sa zmocniť bezbrannej, pero hľadajúcej, ženy a ona s nedostatkom dôstojnosti pofajčila, čo jej do úst strčili. Legenda hovorí, že dnes šéfuje marketingovému oddeleniu, začala sa venovať rekreačnému korčuľovaniu, a teda má aj patrične odraté kolená a za ucho si nechala vytetovať only god can judge me.

Koláž EMEFKA

5. Párty Nikola

Ruka hore, noha v torte je nielen citátom, ktorým sa rozhodla osviežiť svoju biografiu na Instagrame, no taktiež jej životným mottom a poslaním. Americkí vedci v štúdii z roku 2016 uviedli, že sa o tomto druhu potvrdila sociálnym experimentom naozaj kuriózna informácia – až deväťdesiat percent testovaných Nikol bolo schopných určiť presnejšie názov podniku podľa fotografie záchodovej misy zvnútra, ako si spomenúť na mená svojich bývalých milencov podľa ich fotiek.

Ďalej sa v záznamoch uvádza, že sa niekoľko testovaných subjektov vytočilo do nepríčetnosti a s buchnutím dverí opustili miestnosť, pretože, citujem, boli panny. A ak náhodou neboli, tak len preto, že im v ten piatok hodil nejaký vagabund čosi do pitia a ďalší sled udalostí už bol teda absolútne mimo ich kontrolu.

Jeden subjekt sa rozhodol svoj dramatický výstup doviesť do dokonalosti a podložiť historku o omamných látkach v drinku trestným oznámením na neznámeho páchateľa, ktoré bolo podľa zákonu X odseku Y a paragrafu neviem zamietnuté pod koberec z dôvodu nedostatočnej mozgovej kapacity zo strany navrhovateľa.

Koláž EMEFKA

6. Nikola, ktorá nepípa pri leteckej kontrole

Po roku 2000 sa trh umelých bábik, vyrobených za účelom sexuálneho uspokojenia zúfalých, no bohatých mužov rozrástol o unikátny prototyp. Dostal meno podľa svojej najužitočnejšej kvality, ktorou je jednoznačne plastová konštrukcia. Je verejne známym faktom, že plast pri kontrole detektorom pred vstupom do lietadla nepípa, a teda je možné prepašovať túto, finančne náročnú atrapu ženy, do akejkoľvek krajiny bez najmenšieho problému.

Vzhľadom na jej cenovú nedostupnosť sa ju však rozhodli výrobcovia obdariť vlastnými airbagmi pripevnenými na prednej časti hrudného koša, ktoré v prípade autohavárie poslúžia ako ochrana pred poškodením a podľa potrieb užívateľov je možné ich zväčšovať.

Aby nedošlo k zameneniu tejto kópie so skutočnou ženou, ktorá si váži samú seba, boli na tvár po obvode ústneho otvoru upevnené dva nafukovacie balóny o veľkosti štangle maďarskej klobásy, s krycím menom botox. Tieto bábiky zožali taký veľký úspech, že sa dokonca niektoré reálne ženy rozhodli zbaviť šedej mozgovej kôry a zaobstarali si podobné balóny, aby sa na ne podobali. Príklady takýchto exemplárov zo Slovenska môžete nájsť v každom schopnom bulvárnom časopise.

Koláž EMEFKA

7. Dievča, ktoré sa volá Nikola

Filozofické okienko na EMEFKA: Dievča, ktoré sa volá Nikola. Je to Nikola? Technicky vzaté áno. Rovnako ako je psom pes, ktorý je vlastne mačkou, len jeho majitelia húlili trochu viac trávy, ako by bolo spoločensky vhodné a mali očividný problém s vymýšľaním normálnych mien.

Nikola, ktorá sa volá Nikola, ale nespráva sa ako Nikola, Nikolou je, no vlastne nie je. No Nikolou jednoznačne môže byť Janka, ktorá sa ako Nikola správa. Nie je nutné smiať sa žene, ktorá sa volá Nikola, že je Nikola, len preto, že tomu dá za pravdu jej rodný list.

Nie každá Nikola je teda Nikola a nie každá Nikola sa tak musí zákonite aj volať. Ale pokiaľ sa sťažuješ, že sa ti ľudia smejú, lebo sa voláš Nikola, no instagram máš zasypaný fotkami so psími uškami, tak ver, že sa ti smejú právom.

Koláž EMEFKA


Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
7
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
24
Haha
Woow Woow
2
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Ľudia prezradili, čo najhoršie museli kedy zjesť zo slušnosti

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME