Sprievodca psím mozgom

Život so psom ťa naučí, že nechať si topánky vonku nie je najlepší nápad…

Určite sa niekedy len tak pozastavíš, pozrieš sa tej hromade chlpov do očí a začneš premýšľať nad tým, čo mu asi celý deň chodí po rozume. A ako si vlastne vysvetľuje tvoje neustále blábolanie? Jednoducho. „Áno“ znamená „áno“, „nie“ znamená „áno“, „fuj“ znamená „pokračuj vo vykopávaní toho živého plota“ a „si zlý pes“ znamená „milujem ťa nadovšetko“. Niet divu, že tieto stvorenia sú šťastné 24/7. Tomuto vravím skutočné blokovanie negativity.

1. Vrtenie chvostom

Ooo to je také roztomilé, keď nadviažeš so svojím miláčikom očný kontakt a on začne vrtieť chvostom. Tomu hovorím láska. Jedine, že by ju nepociťoval výhradne k tvojej osobe, ale skôr k tomu sendviču, ktorý držíš v ruke. Nevravím, že to tak je vždy, a toto tvrdenie by jednoznačne nemalo byť z mojej strany brané ako očierňovanie nevinných psích myšlienok, ALE takisto tomuto chlpatému stvoreniu nevidím do hlavy. Pre pokoj v duši a pohodlie môjho psychického zdravia radšej sama seba neustále presviedčam, že tento pohyb je prejavom nefalšovanej a nekonečnej psej lásky narozdiel od prirodzenej lásky k potrave.

https://pixabay.com/en/photos/dog/

2. Oblizovanie

Ďalší „očividný prejav lásky“ (je snáď hriech, že sa snažím sama seba presvedčiť, že ma môj pes bezhranične miluje?), ktorý je plný radosti, šťastia a baktérií. Áno, ja viem, každý asi počul o neustále rozoberanej téme, či sú alebo nie sú psie sliny liečivé. Nie som vedec, ale ak niečo viem, tak je to fakt, že ak vidím môjho psa o 12:43 jesť vlastné bobky, tak asi nie je najlepší nápad dať mu oblízať ranu po slepom čreve o 12:45.

https://giphy.com/gifs/dog-lick-bNQMOpqUlWlG0

3. Poslúchanie

Toto je už úplne iná kapitola. Niekedy mám pocit, že psy sú mentálne ďaleko pred nami. Možno sú mimozemšťania, ktorí tu pristáli, aby nám robili spoločnosť a zároveň nás monitorovali všade, kam sa pohneme. Veď koniec koncov, aj Stitch bol mimozemšťan a Lilo si ho adoptovala v útulku (teta, ktorá mala na starosť adopcie, bola zrejme skutočná profesionálka). Ale späť k téme. Vec, nad ktorou sa neprestanem udivovať je, že ak si so svojím psom sám, je to ten najposlušnejší najlepší najdokonalejší pes pod Slnkom. Ale akonáhle si v spoločnosti iných ľudí a chceš im ukázať, akého máš poslušného psa, on zrazu protestuje. Akoby chcel definitívne zabiť tvoj už teraz takmer neexistujúci sociálny život. Pohľad na teba pobehujúceho po dvore s piškótkami v rukách kričiac všetky možné povely v troch svetových jazykoch, zatiaľ čo ťa tvoj chlpáč má totálne na háku a je zaneprázdnený chytaním lúčnej kobylky, nie je práve niečo pôsobivé.

https://www.pexels.com/search/dog/

4. Potreby

Prírodu nezastavíš. Avšak, aj to, že chce tvoj chlpáč pretiahnuť tvoju nohu osemkrát denne, je v konečnom dôsledku lichôtka. Nie, že by ťa to vyslovene potešilo, ale taktiež ťa fakt, že tvoj pes si zo všetkých predmetov okolo vybral práve tvoju nohu, neurazí. Niekedy premýšľam, že možno by bolo fajn byť psom. My ľudia sme tak zbytočne komplikovaní a nároční – potrebujeme mať splnenú celú Maslowovu pyramídu potrieb, zatiaľ čo psy majú jednoducho a stručne vyhradené svoje jediné potreby – jedlo, vodu, loptičku a sem-tam tvoju spoločnosť. Možno by sa nám žilo jednoduchšie, keby sme vo voľnom čase zakopávali kosti a srali do záhonov.

https://pixabay.com/en/dog-animal-friend-loyalty-316459/

 5. Veterinár

Toto je definitívne najväčší highlight života so psom. Nech je tvoj psík akokoľvek skvelý, poslušný alebo kľudný, pri návšteve veterinára sa z neho automaticky stáva démonmi z najhlbších pekiel posadnutý pes baskervillský . Všetko sa začína už pri ceste autom, pretože tvoj pes už presne vie, kam táto cesta vedie a ani náhodou sa mu to nepáči. Rádio z auta môžeš kľudne vypnúť, pretože celý výlet bude sprevádzaný symfóniou vnútorne umierajúceho psa. Ak sa ti podarí doraziť do cieľa (a od nervov to v polovici cesty neotočíš) tak sa po otvorení kufru priprav na trucujúceho chlpáča, ktorý ti návštevu veterinára neuľahčí. Nevystúpi z auta dobrovoľne. Nevyskočí na vyšetrovací stôl. Nedá si nasadiť košík. Z trucu očúra sestričku. Jednoducho, tento výlet je väčšia katastrofa ako rodinná dovolenka. Cesta domov je tichá. Ani jeden z vás dvoch sa nechce rozprávať o tom, čo sa stalo a mentálne ste uzavreli dohodu, že sa o tom nebudete baviť už nikdy (t.j. do ďalšej návštevy veterinára). Za to, že ho dovezieš naspäť domov, dostaneš kopu psích bozkov a vlnu lásky. Milujem rozmýšľanie zvieracieho mozgu.

https://giphy.com/gifs/dog-shocked-surise-dMtQJftd0GwMg

Titulná fotka: pexels.com

Páčil sa ti tento článok? Mal by si aj ty chuť písať o mnohých zaujímavých témach? Budeme radi ak doplníš náš kolektív. Dozvedieť sa viac!
Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
2
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
28
Jeej
Uups Uups
1
Uups
Haha Haha
101
Haha
Woow Woow
1
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Komentáre 1

 1. Do riti, ja asi nemám psa.
  Žrádlo nežobre
  Oblizuje len vlastné gule (ľudia sú fujky)
  Poslúchať sa musí kedykoľvek a kdekoľvek (jediná situácia, keď odo mňa očakáva kus žvanca)
  Serie mimo dvor
  Neaportuje
  Veterinára sa nebojí a keďže aj tam sa uplatňuje bod 3, v čakárni odcvičíme celú poslušnosť. Vždy.

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Ešte stále nevieš, kde robíš chybu? 6 životných právd , ktoré ti otvoria oči

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME